Rytoj Šiuolaikinio meno centre – Vladimiro Tarasavo “Tvanas”

2009 m. rugpjūčio 20 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iš amžių glūdumos atsklendžiantys Senojo testamento tekstai ir šiandienos paralelės, kuriantis ir griaunantis žmogus bei visa apimanti vandens stichija. Šios priešpriešos, kaip ir kelioms kultūroms atstovaujančių menininkų patirtys, šiuolaikiniame audiovizualiniame projekte „Tvanas“ tampa vieninga sinteze. Ją jau šį penktadienį, rugpjūčio 21 dieną, Lietuvos publikai pasaulinėje premjeroje sostinės Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) pristatys Lietuvos menininkas Vladimiras Tarasovas bei legendinio rašytojo Tomo Manno anūkas Frido Mann. Pastatyme taip pat dalyvaus daugiau kaip dvidešimt Lietuvoje ir užsienyje pripažintų menininkų.

„Pasaulis išgyvena perversmą: mus vis labiau supa vanduo, netrukus sukelsiantis dar vieną tvaną. Šiuo kūriniu pirmiausia norime atkreipti dėmesį į kiekvieno iš mūsų vaidmenį pasaulyje, priminti žmonėms mūsų protėvių balsus, atsklendžiančius dar iš biblinių laikų“, – sako projekto idėjos ir muzikos autorius, režisierius Vladimiras Tarasovas.

Nuolat visame pasaulyje koncertuojantis ir įvairius šiuolaikinio meno projektus kuriantis menininkas specialiai „Tvanui“ sutelkė žvaigždžių komandą. „Tvano“ scenarijų sukūrė Frido Mann: kūrinį sudaro prologas ir trys epizodai, kuriuose biblinis pasakojimas apie Didįjį tvaną kaitaliojamas su dramatiškais praėjusio amžiaus momentais, šiuos dar labiau paryškina muzika. Projektui pasitelkti ir vaizdo efektai: specialiai keliuose didžiuliuose ekranuose demonstruojamos meninės bei vaizdo instaliacijos, perkeliančios žiūrovus į besikaitaliojančias kūrinio veiksmo vietas ir kuriančios pastatymo nuotaikas ar „užliejančios“ erdvę vandeniu.

Projekte dalyvaus žymūs Lietuvos ir užsienio muzikantai. Angelo vaidmenį atliks iš JAV atvykusi kompozitorė ir solistė Lauren Newton, dalyvaujanti įvairiuose šiuolaikinės muzikos projektuose, koncertavusi su tokiais muzikantais kaip B. McFerrin, J. Lee ir kitais.

Nojaus partiją dainuos Nerijus Masevičius (bosas), jo žmonos Hannos vaidmenį atliks Edita Bagdonaitė iš choro „Brevis“ vokalinės grupės (meno vadovas Gintautas Venislovas). Choristai taip pat dainuos Nojaus ir Hannos sūnų Šemo, Hamo ir Japeto, taip pat jų žmonų partijas. Į Biblijos metraštininko rolę įsikūnys skaitovas – poetas, prozininkas, vertėjas Kerry Shawn Keys (JAV).

Instrumentinę pastatymo dalį kurs tokie žinomi Lietuvos ir užsienio muzikantai kaip Andreas Schreiber (Austrija, smuikas), Vytis Nivinskas, Eugenijus Kanevičius (kontrabosas), Rytis Kamičaitis (tabla), V.Tarasovas, Pavelas Giunteris, Arkadijus Gotesmanas (perkusija). Prie atlikėjų komandos prisijungęs rusų ortodoksų bažnyčios choras „Iverskaja Sveča” (meno vadovė Margarita Mašina) primins senąsias giedojimo tradicijas.

Pastatymo organizatoriai premjeros išvakarėse, rugpjūčio 20 dieną, į „atvirą“ generalinę repeticiją kviečia senjorus, moksleivius bei studentus. Jie, pateikę pažymėjimą, galės išvysti spektaklį už simbolinę 7 Lt kainą. Bilietus į renginį galima įsigyti bilietai.lt platinimo sistemos kasose bei internetu.

Renginys įtrauktas į projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ programą.

Apie renginį:

Vladimiro Tarasovo ir Frido Manno audiovizualinis muzikinis projektas „Tvanas“:
– Premjera. Penktadienį, rugpjūčio 21 d., 20 val. ŠMC, Vilnius.
– Atvira generalinė repeticija. Ketvirtadienį, rugpjūčio 20 d. 20 val. ŠMC.

www.kultura2009.lt informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *