Rosandos Sorakaitės paroda „Privatus pokalbis“ Pamėnkalnio galerijoje

2017 m. gruodžio 4 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Lapkričio 22 d. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaryta tapytojos Rosandos Sorakaitės paroda „Privatus pokalbis“.

R. Sorakaitė tapyboje domisi kasdienybės estetika, nukreipdama žvilgsnį į pabrėžtinai paprastus, tipinius gyvenamosios aplinkos objektus. Minimalus, fragmentiškas vaizdavimo būdas, miglotumas ir prieblanda R. Sorakaitės paveiksluose kuria blyksnio naratyvą, leidžia kalbėti apie praeities ir atminties lakoniškumą. Būtis menininkės kūryboje atskleidžiama per tarsi nereikšmingus ar atsitiktinius momentus, kurie geba perkelti žiūrovą į metafizinę, emocinio intelekto reikalaujančią patyrimo erdvę.

Pasak autorės, kūriniai atsiranda iš artimiausios aplinkos stebėjimo, praeities permąstymo: „Kartais motyvas pasirodo atsitiktinai, kartais stebiu jį ilgesnį laiką, bet abiem atvejais įvyksta lyg trumpas blyksnis, kuris leidžia suprasti, jog šis momentas sutampa su vidine mintimi, gal dar net neužčiuopiama, o tik nujaučiama. Pats tapybos procesas panardina į nebeesantį laiką, ir esi vienas, sau. Tapymas – lyg kalbėjimasis su artimu žmogumi, kai esi atviras ir tikresnis“.

Paroda vyks iki gruodžio 12 d.

Rosanda Sorakaitė, Stebėtojas, 2017, akrilas, aliejus, drobė, 200 x 150 cm

Rosanda Sorakaitė, Langas. Jūra, 2017, aliejus, drobė, 130 x 100 cm

Rosanda Sorakaitė, Pavasaris, gegužė, 2017, aliejus, drobė, 200 x 150 cm

Nuotraukos: Vytautas Paplauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *