Rosandos Sorakaitės ir Povilo Ramanausko bendra ekspozicija „Kamertono aidas. Antra dalis“ Palangoje

2019 m. spalio 15 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Nuo spalio 16 dienos Antano Mončio namuose-muziejuje, Palangoje atvira Rosandos Sorakaitės ir Povilo Ramanausko bendra ekspozicija ,,Kamertono aidas. Antra dalis”. Tai vizuali minčių ir idėjų ekspozicija – abstrakti, selektyvi, tačiau gan aiškiai atspindinti autorių kasdienybės vaizdinius, kurie kaip kamertono garso vibracija persekioja kūryboje, keldami klausimus ir reikalaudami nuolatinio įsiklausymo. Tai yra antroji “Kamertono aidas” dalis (pirma bendra paroda vyko 2015 metais Kaune).

Tai dueto paroda, kurioje tapybos kūriniai ir objektai eksponuojami prisitaikant ir papildant vienas kito idėjas bei ieškant naujų, bendrų kūrybinių situacijų.

Kamertonas pasirinktas kaip simbolis, kreipiantis mintis suderinamumo, dermės, harmonijos prasmių linkme.

Apie kūrybą galima kalbėti kaip apie dvasinį, vidinio pasaulio kamertoną, kuris surikiuoja jausenas, būsenas ir idėjas. Kita vertus, kūryba išgrynina vertybes, kurios dėliojasi meno ir buities persipynimo santykyje, lemiančiame gyvenimo pilnatvę.

Rosanda Sorakaitė (g. 1988) yra jaunosios kartos tapytoja, aktyviai dalyvaujanti Lietuvos kultūriniame gyvenime. Tapytojos kūryba buvo pristatyta Los Andžele, Niujorke, Londone. Jos tapybai būdingas minimalus, subtilus, fragmentiškas vaizdavimo būdas ir kasdienybės estetika.

Povilas Ramanauskas (g. 1987) yra jaunosios kartos menininkas dirbantis tapybos, instaliacijos ir objekto meno srityse bei dalyvaujantis šiuolaikinio meno parodose Lietuvoje ir užsienyje. Pagrindinė kūrybos sritis – šiuolaikinės tapybos laukas ir tapybos praplėtimo paieškų strategijos.

Ekspozicija atvira: 2019 10 16 d. – 11 16 d.

Antano Mončio namai-muziejus, S. Daukanto g. 16, Palanga.

Darbo laikas: trečiadieniais – sekmadieniais – 11 – 17 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *