Roko Janušonio paroda „Molio pjaustymas stygomis” VDA galerijoje „Akademija“

2022 m. lapkričio 18 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki lapkričio 26 d. VDA galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44, Vilnius) veikia Roko Janušonio paroda „Molio pjaustymas stygomis”.

Parodoje eksponuojami 2022 m. sukurti pavieniai objektai ir jų kompozicijos. Permąstydamas su keramika siejamas klišes ir požiūrį į indų funkcionalumą, į molį žvelgiu kaip į vieną iš daugelio plastiškų medžiagų, įrankį savo idėjoms išreikšti. Lipdydamas/konstruodamas objektus, kuriu savotiškus ekranus, kuriuose atsiskleidžia formos ir piešinio sąveika per spalvų ir abstrakčių elementų dermę. Jungdamas erdvinius objektus ir piešinius, kuriu trijų matavimų paveikslą, papildytą besisukančios keramikos bei gitaros garsais.

Rokas Janušonis (g. 1997 m.) yra jaunosios kartos menininkas, 2021 m. Vilniaus dailės akademijoje baigė keramikos studijas, šiuo metu mokslus tęsia keramikos magistrantūros programoje. 2022 m. laimėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paskatą-stipendiją už keramikos konceptualumo ir autentiškos stilistikos, paremtos pasąmonėje gimstančių vaizdinių refleksija, paieškas bei šiuolaikinį požiūrį į klasikinę Lietuvos kultūrą, savitą, originalią jos interpretaciją, taikant įvairias menines prieigas bei praplečiant klasikinės keramikos ribas.

Parodą remia M.K Čiurlionio draugija.

Fotografijos: Gediminas Jasinskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *