Rimanto Milkinto paroda „Laikmečio diagrama“ Anykščių menų inkubatoriuje

2022 m. 28 spalio d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki lapkričio 7 d. Anykščių menų inkubatoriuje (Biliūno g. 53, Anykščiai) veikia Rimanto Milkinto paroda „Laikmečio diagrama“.

Skulptoriaus Rimanto Milkinto kūryba žinoma dėl savo charakteringos minimalizmo estetikos bei kinetinės plastikos junginio. Menininko darbams būdinga atvira konstrukcija, reikšminė forma bei menamo judesio efekto kūrimas erdvėje. Jam itin svarbu kokį dialogą su aplinka ir žiūrovu vysto skulptūrinis objektas ar instaliacija. Skulptorius kuria iš statybinių medžiagų: plieninių sijų, faneros, o vis dažniau galima pastebėti ir rastus, jau naudotus elementus, turinčius savo istoriją ir tapusius šiandienos artefaktais. Kūriniuose konceptualia kalba išreiškiami autoriaus pastebėjimai, šiandien aktualių temų refleksijos, nevengiant net tokių sunkių temų, kaip karas, jo paveikumas kultūrai ar žmogiškoms jausenoms.

Savo naujausioje personalinėje parodoje Rimantas Milkintas pristato anksčiau ir dabar sukurtus darbus, o parodos ašimi tampa įvietinto meno instaliacija „Laikmečio diagrama“. Šiai ekspozicijai atrinkti kūriniai reflektuoja pastarųjų metų aktualijas bei plėtoja autoriaus pramoninių gaminių panaudojimo kūryboje paieškas. Diagrama, paprastai grafiška, skirta perteikti įvairių dydžių ir santykių kitimą, parodoje ištrūksta iš savo ribų ir vietoj susistemintų skaičių atskleidžia svarbesnius, jausminius aspektus. Autorius kūriniuose perteikia nuolatinius pasikeitimus, įtampą, nerimą ir kitas patiriamas emocijas. Tai matoma ir per Rimantui Milkintui būdingą atvirą skulptūrinę formą, ir per panaudotų medžiagų fizinių savybių analizę, industrinių gamybos likučių lankstumą, kietumą, tvirtumą. Deformuodamas iš pažiūros nepaveikiamas medžiagas, sukurdamas naujas reikšmines struktūras, menininkas taip pat pabrėžia ir žmonių sugebėjimą prisitaikyti prie aplinkos veiksnių. Parodoje „Laikmečio diagrama“ Rimantas Milkintas atskleidžia įvairiapusišką įvykių poveikį mums ir kviečia pastebėti nuolatinį visuomenės kismą.

Rimantas Milkintas (g. 1977) – 1995–1999 m. mokėsi Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje, 1999–2005 m. baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Autorius yra surengęs daugiau nei penkiasdešimt parodų, o savo darbus yra pristatęs Vokietijoje, Kinijoje, Italijoje, Belgijoje, Suomijoje ir daugelyje kitų šalių. 2005 m. jam buvo suteikta NORD/LB premija už instaliaciją „Stabilus ir lankstus“, 2006 m. – Arnaldo Pomodoro fondo III premija, 2011 m. suteiktas geriausios skulptūros/instaliacijos ArtVilnius’11 apdovanojimas, o 2020 m. įteiktas Lietuvos dailininkų sąjungos auksinis ženkliukas už aktyvų skulptūrų ir instaliacijų kūrimą viešosioms erdvėms.

Parodą organizuojanti (AV17) galerija įsikūrusi Vilniuje, yra vienuolika metų aktyviai su šiuolaikiniu menu dirbanti erdvė. Tai viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Be nuolatinės parodinės veiklos, galerija įgyvendina įvairius tarptautinius ir regioninius meninius bei edukacinius projektus, vykdo mainų programas su užsienio ir Lietuvos kūrėjais, taip skatindama šiuolaikinio meno sklaidą mūsų šalyje ir Europoje.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukos: Laima Milkintė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *