Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Židrijos Janušaitės personalinė paroda „Kiekvienas dalykas pasaulyje yra kosminis tuštumos žiedas” Menų akademijoje Kaune

2022-08-11, Ketvirtadienis @ 16:00

Kauno kolegijos Menų akademija kviečia į menininkės Židrijos Janušaitės personalinės parodos „Kiekvienas dalykas pasaulyje yra kosminis tuštumos žiedas”, tęsiančios Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtą parodų ciklą, atidarymą, kuris vyks rugpjūčio 11 d., ketvirtadienį, 16 val. Menų akademijos „Pelėdų kalno” galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas).

Bendradarbiaujanti su įvairių sričių kūrėjais, dalyvaujanti menininkų rezidencijų programose, organizuojanti festivalius ir parodas, Ž. Janušaitė kuria tapybos, instaliacijos, žemės meno, fotografijos, videomeno srityse, tačiau performanso meno sritis kūrėjai artimiausia. Kaip teigia menotyrininkė ir parodų kuratorė Giedrė Legotaitė, jos performansai pasižymi stipria energija, išgrynintu veiksmu (dažnai – pasikartojančiu), minimalistiniu išraiškos priemonių pasirinkimu.

Tapyboje menininkė dėmesį sutelkia į santūrią abstrakciją, subtilią spalvinę plastiką. „Tapybą ant drobės derindama su vaizdo projekcijomis, Ž. Janušaitė praplečia naudojamų raiškos priemonių galimybes. Šviesą fiksuodama skirtingais medijų sluoksniais, kūrėja atveria formos ir erdvės pokyčius, taip perteikdama pilnos tuštumos idėją. O abstrakčiuose piešiniuose tušu ekspresyvūs gestų judesiai tampa priemone perkelti įtampą į taikos aplinką”, – pažymi G. Legotaitė.

Apie parodą „Kiekvienas dalykas pasaulyje yra kosminis tuštumos žiedas” menininkė sako, jog savo darbais vienaip ar kitaip kalbėdama apie tą patį ar kažką labai artimo vienas kitam, leisdama vienai temai švelniai pereiti į kitą, vienam kūriniui išplaukti iš kito, ji atveria budistinės Tuštumos esatį. „Ši tuštumos būsena kelia nuolatinę, džiugesio pilną nuostabą: joje vis atsitinkančiais susitikimais, atvertimis, galimybėmis, žinojimu, vidinės savo ir kito jėgos pajautimu ir tuo pačiu – pastoviu kitimu. Tai gali būti labai aktyvus, staigus veiksmas, kurio nespėju pamatyti, priimti, suvokti, bet jis įvyksta, arba – labai lėtas veiksmas, kurio nematau, nesuvokiu, nejaučiu, bet jis taip pat vyksta. Aš turiu galimybę tai patirti, perlipti kito suvokimo, kitos būsenos slenkstį”, – sako Ž. Janušaitė.

Parodos atidarymo metu menininkė atliks performansą.

Parodos kuratorė: Inga Valentinienė

Paroda veikia: 2022 08 11 – 2022 09 06

Informacija

Data:
2022-08-11, Ketvirtadienis
Laikas:
16:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Menų akademijos „Pelėdų kalno” galerija
Mackevičiaus g. 27
Kaunas, Lietuva
+ Google žemėlapis