Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Vlado Dienininio garso meno seminaras ,,Eksperimento strategijos” kultūros erdvėje FAMM

spalio 1 @ 14:00

2022 m. spalio 1 d., 14 val., FAMM erdvėje, kultūros komplekse SODAS 2123 vyks teorinis ir praktinis Vlado Dieninio vedamas garso meno seminaras „Eksperimento strategijos“.

„Tu gali nepaklusti!“ – taip skambėjo manifestuojančių laisvojo džiazo pradininkų skleidžiama žinia muzikantų gildijai. Tradicijų sergėtojams tokie minties viražai atrodė pavojingi ir destruktyvūs, tačiau telkė atskalūnus, laisvamanius ir inovatorius.

Kaip panaikinti tradicinį kontraktą tarp publikos ir atlikėjo? Ar gali koncerto forma evoliucionuoti ir transformuotis Kaip technologijų vystymasis pakeis muzikos atlikimo formas? Kokie garsų santykiai galimi už muzikos apibrėžimo ribų? Koks atlikėjo sąvokos likimas? Tai tik dalis klausimų kurie ilgainiui užpildė garso eksperimentų erdvę ir aktyvavo ne vienos kartos stimulą ieškoti naujų formų.

Šiame seminare bus tyrinėjama „garso reformatorių“ istorija nuo Luigi Russolo ir jo triukšmo manifesto, John Cage tylos koncertų koncepcijos atsiradimo, mintinių Pauline Oliveros eksperimentų iki šiuolaikinių garso menininkų darbų. Antroje seminaro dalyje bus galima išgirsti performatyvų Alano Gurino elektroakustinį pasirodymą pasitelkiant preparuotą riedlentę, modifikuotą bėgimo takelį ir kitus objektus. Taip pat turėsite galimybę pabendrauti su menininku, susipažinti su autoriaus idėjomis ir patiems išbandyti grojimą objektais.

Seminarą veda: Vladas Dieninis – kompozitorius, atlikėjas ir edukatorius, kuriantis muziką šiuolaikinio šokio ir teatro spektakliams, bendradarbiaujantis su tarpdisciplininio meno kūrėjais. Edukacinių garso meno seminarų „Garso architektūra“, „Eksperimento strategijos“, „Regėjimo fonas“ ir „Garsovaizdžiai“ lektorius.

Alanas Gurinas – garso menininkas, savo kūryboje naudojantis ,,ready-made” objektus ir juos jungiantis su savadarbiais instrumentais. Kūrybinio proceso metu aktyviai seka ir klausosi naujų, sąveikoje atsirandančių garsų bei jais manipuliuoja, sudarydamas nesibaigiančio kismo sekas.

Renginys vyks lietuvių kalba.

Renginys nemokamas.

Dirbtuvės vyks spalio 1 d., 14:00 valandą FAMM erdvėje (Vitebsko g. 21), kultūros komplekse SODAS 2123.

Trukmė: 3 valandos.

Registracija: https://forms.gle/JDBvKC39Je6NdRWA8

Jeigu užsiregistravote, tačiau dalyvauti negalėsite, informuokite šiuo adresu: famm.entity@gmail.com

Šios dirbtuvės yra SODAS 2123 įgyvendinamo projekto „Edukacinių dirbtuvių serija „Blossom“ dalis.

Renginį organizuoja kultūros kompleksas SODAS 2123.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Pagrindinis informacinis partneris – 15min.

Informacija

Data:
spalio 1
Laikas:
14:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:
,

Vieta

FAMM kultūros erdvė
Vitebsko g. 23
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis