. PDF

Tautvydo Urbelio pranešimas Artnews.lt neformalių susitikimų su lietuvių kūrėjais cikle „Doppelgänger“ ŠMC skaitykloje

Gruodžio 19 d., pirmadienį, 18 val., ŠMC skaitykloje (Aušros vartų g. 5 / Pasažo skg) vyks Artnews.lt organizuojamas „Doppelgänger“ renginys, kurio metu pranešimą skaitys kuratorius Tautvydas Urbelis.

Susitikimo metu Tautvydas Urbelis remdamasis „Rupert“ Alternatyvios edukacijos programa, Geismo architektūros projektu ir Vilnių bepasiglemžiančiu snygiu pakvies patyrinėti ilgus, kompleksiškus, daug žmonių ir disciplinų apjungiančius procesus, kurių metu strateginis planavimas persipina su emociniu darbu, realybės poetika su finansavimo paraiškomis, o ribos tarp skirtingų pasaulių ima blukti. Susitikimui besibaigiant, Tautvydas pasiūlys kartu pasvarstyti, ką reiškia, kai elektroninio pašto dėžutėje atsiranda vis įdomesni pasiūlymai, karjera kyla aukštyn, bet vieną dieną ima ir nebesinori keltis iš lovos. #psichinėsveikata

Tautvydas Urbelis – kuratorius, (buvęs) filosofas dirbantis šiuolaikinio meno, edukacijos ir architektūros srityse. Savo darbe jis tiria alternatyvius žinių mainus, spekuliatyvią architektūrą ir transdisciplininias sankirtas. Šiuo metu yra Rupert Alternatyvios edukacijos ir viešosios programų kuratorius, dirbęs su Foundwork (JAV), Frame (Suomija), Delfina Foundation (JK), Architektūros fondu, ŠMC, Kauno architektūros festivaliu ir kitomis organizacijomis. Urbelis yra miesto plėtros ir meno intervencijų santykį tiriančios knygos „Regeneracija [ir jos Įtampos]“ (Architektūros fondas, 2021) sudarytojas.

2019 m. prasidėjęs projektas „Doppelgänger“ skirtas užčiuopti ir viešame pokalbyje išartikuliuoti „pilkąsias“ arba „paraštines“ aktyviai kuriančių Lietuvos šiuolaikinių menininkų, kuratorių, rašytojų, architektų veiklas, kurios pamažu (kartais nepastebimai, o kartais – gana ryškiai) užima vis platesnę kūrybinės veiklos dalį. Ilgainiui šios tarsi „šoninės“ veiklos arba visai pakeičia kai kurių kūrėjų pagrindinę kūrybos sritį, arba bent jau ženkliai ją (in)formuoja, įgalindamos ypatingus hibridinius kūrybos modelius, savitai veikiančius taip pat ir bendrą šalies (regiono, miesto) šiuolaikinio meno lauką.

„Doppelgänger“ ciklą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.