LDS galerija „Drobė”, Drobės g. 62, Kaunas
Remigijaus Sederevičiaus ir Giedros Petkevičiūtės paroda „Artimi Elementai“ LDS galerijoje „Drobė“ Kaune
Kovo 15 d., penktadienį, 17 val. Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerijoje „Drobė“ (Drobės g. 62, Kaunas) atidaroma Remigijaus Sederevičiaus ir Giedros Petkevičiūtės paroda „Artimi Elementai“.
Remigijus Sederevičius ir Giedra Petkevičiūtė – keramikų pora, kurianti iš kaulinio porceliano bei organizuojanti tarptautinius kaulinio porceliano simpoziumus Kaune. Pristatoma paroda atspindi dviejų menininkų pastarųjų metų kūrybinių ieškojimų kelią. Parodą jungiantis elementas – tai medžiaga, kaulinis porcelianas, iš kurio ir sukurti visi pristatomi darbai.
Remigijus Sederevičius parodoje pristatys savo naujausius kūrinius, sukurtus pasitelkiant 3D keramikos spausdintuvus. Remigijus vienas pirmųjų pradėjo naudoti 3D technologijas, dirbant su kauliniu porcelianu ir toliau vysto šią sritį. Jis nuolat gilinasi ir ieško technologinių naujovių, medžiagos ir naudojamos technikos galimybių ribų.
Šioje parodoje Remigijus pristato instaliaciją „Puodo formos evoliucija“. Idėja remiasi 1917 m. škotų matematiko ir biologo D’Arcy Wentwortho Thompsono knyga „Apie augimą ir formą“, kuri biologinių formų įvairovę supranta ne kaip chaotiškų formų, sugeneruotų atsitiktinai, painiavą, o kaip geometrines figūras, kurias galima apibūdinti fizikos ir matematikos principais. Remiantis šia teorija kilo idėja palyginti keramikos formų virsmą laiko juostoje nuo Narvos stiliaus, egzistavusio IV t-metyje pr. m. e. iki S. Liudvoko Strolio 1935 metų vazų ar „Jiesios“ kaulinio porceliano indų formų. Laiko juosta susukta į logaritminę spiralę, kur spiralės pradžioje yra priešistorinio puodo siluetas, o priešingoje pusėje šiuolaikinio indo forma. 3D modeliavimo programa sugeneruoja sąsajas tarp šių objektų siluetų. Eksperimentuojant su indų formų siluetais galima matyti, kaip logaritminė spiralė sukuria naujas formas ir stebėti formų suderinamumą ar priešpriešą formos mutacijose.
Giedra Petkevičiūtė pristato savo kūrinius iš kaulinio porceliano, kuriuos jungia tam tikra urbanistinė tema. „Savo darbuose siekiu atspindėti miestą, kurį matau, miestą, kurį prisimenu, ir miestą, kuris jau prarastas. Tam aš pasitelkiu paprastas švarias formas ir pridedu „triukšmo“ elementus, kurie atspindi mano asmeninį santykį su juo“. Tas triukšmas – tai grafiniai elementai, kuriami arba linijos, piešinio pagalba, arba suardant pačią formą. Formos yra įkvėptos Kauno savitos art deco architektūros pastatų. Kituose kūriniuose atsispindi pastarųjų metų izoliacijos ir trapumo temos. Kūriniuose „Bazilika“ ir „Respublika“ kartu su kauliniu porcelianu naudojama nichromo viela, kuri, viena vertus, suskaldo porcelianą, tačiau tuo pačiu jį laiko, neleisdama subyrėti. Šiuos darbus įkvėpė dabar jau pamirštas sovietmečiu statytas ir nebaigtas viešbutis „Respublika“, tiksliau sakant, jo griovimo procesas. Betoninis 20 aukštų pastatas vaiduoklis su tuščiomis langų skylėmis beveik 30 metų laukė griovimo. Anot menininkės, šie darbai buvo sukurti įvėpti šio griovimo proceso, kuri savo darbe stengiasi atskleisti nostalgiją, sąsajas su praeitimi, virsmus iš seno į naują.
Paroda vyks iki balandžio 7 d.
LDS Kauno skyriaus galerija „Drobė“, adresas: Drobės 62-308, Kaunas
Darbo laikas: I-V 10-17 val.