Geležinkelių muziejus, Geležinkelio g. 16,, Vilnius
Rasos Noreikaitės-Miliūnienės paroda „Bėgių parkas: meninis reisas I“ Geležinkelių muziejuje

Sausio 25 d. (šeštadienį) 15 val. Geležinkelių muziejuje atidaroma žinomos tapytojos, parodų kuratorės Rasos Noreikaitės-Miliūnienės tapybos paroda „Bėgių parkas: meninis reisas I“. Su Geležinkelių muziejumi bendradarbiaujanti jau per 20 metų, menininkė šia paroda kartu simboliškai pažymi ir šios draugystės jubiliejinę sukaktį.
Per šį laikotarpį menininkės iniciatyva muziejaus vidaus ir lauko erdvėse įvyko daugybė įvairių originalių grupinių, personalinių parodų ir projektų, kuriuose dalyvavo lietuvių ir užsienio šalių kūrėjai. Čia buvo pristatytos ir kelios asmeninės R. Noreikaitės-Miliūnienės kūrybos parodos. Viena jų – 2010 m. dar senosiose muziejaus erdvėse Mindaugo gatvėje, antroji – dabartinėse muziejaus patalpose 2018 m.
Geležinkelio tinklai, traukiniai – ypač svarbus R. Noreikaitės-Miliūnienės kūrybos motyvas ir simbolinis laukas, įkvėpimo šaltinis. Parodoje eksponuojama 12 tapybos darbų, sukurtų 2023–2025 m. Ši kolekcija išsivystė iš pasižvalgymo po muziejaus lauko ekspoziciją – Bėgių parką. Labiausiai menininkę sudominęs parko eksponatas – bėginis autobusas AS1A, yra jau gerokai prisodrintas meninės kūrybos (2017–2018 m. akcijose Muziejų naktis įgyvendinti menininkės kuratoriniai projektai).

Rasos Noreikaitės-Miliūnienės kūrinys
Visi parodos kūriniai, jų siužetai išplaukia iš AS1A, tačiau plačiai pasklinda po Bėgių parką, muziejaus vidaus ir lauko erdves ir persipina su menininkės autoportretinėmis improvizacijomis, margu ir nesušukuotu Vilniaus traukinių stoties ir prieigų gyvenimu, jų personažais. Savo pėdsaką autorės tapyboje palieka ir gamtos, kultūros objektai, ir socialinės tikrovės fragmentai.
R. Noreikaitės-Miliūnienės tapyba pasižymi ekspresyvumu, sodria spalvų gama. Ji gyva, emocinga, betarpiška, kaip ir triukšminga, marga traukinių stoties kasdienybė. Pasak menininkės, ši paroda – tarsi kažkuri geležinkelio tinklo atšaka, viena kelionės kryptis, tačiau anaiptol ne galutinė maršruto stotelė. Pristačius šią kūrybos parodą, jau kiti, nauji „geležinkeliški“ įspūdžiai kvies lipti į naujų temų ir siužetų traukinį.
Paroda vyks iki kovo 15 d.
Lietuviškos premjeros Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje – Gerdos Paliušytės ir Andriaus Arutiuniano kinematografiniai horizontai
Klasikinis menas susitinka su gatvės menu: ant Vilniaus kolegijos sienos atgimė Algirdo Petrulio šilkografija
Naujas kūrinys Vienybės aikštėje – Kauno miesto istorija įrašyta bronzoje
Trakuose įsikurs pirmoji Lietuvoje tarptautinė rašymo rezidencija „April“
Baltijos menininkų dialogas plinta – jaunųjų tapytojų paroda pirmą kartą atidaryta Rygoje
„Stasys Museum“ kviečia: edukacijų programa atvira mokykloms, miesto gyventojams ir svečiams
Mykolas Valantinas: „Viskam reikia pinigų, tad išmokau spausdinti banknotus“
Kultūros asamblėja ragina Vyriausybę neformuoti Kultūros ministerijos komandos be ministro
IPMA festivalyje dalyvaujantis fotografas Alvydas Lukys: „Niekada negalėjau daryti to, ko neleido sąžinė“
AP galerija išleido žymaus rašytojo Sigito Parulskio pirmąjį fotografijų albumą „Susmulkinta amžinybė“
Kauno kultūros bendruomenė susirinko į pirmąją asamblėją: stiprybė – laisvė, tikslas – vertybinė valstybė
Kultūros bendruomenė piktinasi dėl Vyriausybės neveiksnumo ir boikotuoja Kultūros ministerijos kvietimus