Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Ramutės Rachlevičiūtės knygos „142 atvertys: Lietuvos menininkių autobiografijos“ pristatymas Kaune

spalio 21 @ 17:00

Spalio 21 d., ketvirtadienį, 17 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55, Kaunas) vyks doc. dr. Ramutės Rachlevičiūtės knygos „142 atvertys: Lietuvos menininkių autobiografijos“ pristatymas.

Renginyje dalyvaus knygos autorė Ramutė Rachlevičiūtė ir leidinio herojės: tapytoja Aušra Vaitkūnienė, tekstilininkė Zinaida Dargienė, keramikė Aldona Keturakienė.

Dvitomyje pristatoma unikali kiekvienos menininkės autobiografija, kurioje persipina buitis, būtis ir kūryba. Savitos proporcijos, dėstymo, kalbėjimo stilius. Autentiški akcentai: vienoms labai įdomi vaikystė, kitoms – nepakartojamas studijų laikas, trečioms rūpi asmeniniai dalykai, o dar kitos viską mato tik per kūrybos prizmę.

„Leidinyje yra nuostabių pasakojimų, ne tik atveriančių nematytus pasaulius, bet ir leidžiančių mokytis XX a. Lietuvos istorijos: jie aprėpia carinius laikus, pirmąją mūsų nepriklausomybę, sovietinį režimą ir dabartinius vėl nepriklausomos Lietuvos laikus. Kai kas drąsiai prisimena sovietmetį, nesivaržydami, jautriai, bet ir atvirai pasakoja, kaip buvo papuolę į ideologines žabangas ir kaip iš jų vadavosi.

Projekto apimtis didelė, tai ir yra visas įdomumas. Man rūpėjo įvairūs pjūviai bei skerspjūviai: stengiausi, kad būtų visų kartų, skirtingų specialybių, įvairių tautybių Lietuvos menininkės, kad atsiskleistų kuo didesnė įvairovė. Visuomet stengiausi propaguoti menų – šiuolaikinių, tradicinių, vaizduojamųjų, taikomųjų – lygybę“, – sako knygos autorė R. Rachlevičiūtė.

Įėjimas nemokamas.

Lankytojų prašome turėti Galimybių pasus ir viso renginio metu dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes.

Informacija

Data:
spalio 21
Laikas:
17:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
V. Putvinskio g. 55
Kaunas, Lietuva
+ Google žemėlapis