Sapiegų rūmai, L. Sapiegos g., Vilnius
Onos Barboros Šlapšinskaitės rašymo dirbtuvės „Tai tėra paprastas apsėdimas“ Sapiegų rūmuose
Gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 18:30 val. Sapiegų rūmuose (L. Sapiegos 13, Vilnius) vyks jaunosios kartos menininkės Onos Barboros Šlapšinskaitės rašymo dirbtuvės „Tai tėra paprastas apsėdimas“.
Ona Barbora – viena iš šių metų „JCDecaux premija 2024: ruduo“ parodos dalyvių. Ekspozicijoje pristatomas menininkės videokūrinys „Nesuprask manęs neteisingai, tai nėra paprastas apsėdimas“, kuriame pasitelkiant asmeninę šeimos istoriją bei autobiografinius motyvus apmąstoma kolektyvinė atmintis ir jos reiškimosi trajektorijos postkolonijiniame kontekste.
Ona: O kodėl gi jie negali prisikelti sapnuose. Arba kaip tu?
Jonas: Sapnai sapnai sapnai sapnai…
Ona: O tu tikrai mano giminaitis? Tavo balse per mažai isterijos.
Jonas: Eržilai, eržilai, eržilai, eržilai!
– Iš videokūrinio „Nesuprask manęs neteisingai, tai nėra paprastas apsėdimas“
Rašymo dirbtuvių metu menininkė Ona Barbora Šlapšinskaitė kvies dalyvius kurti įsivaizduojamą dialogą su giminaičio, kurio neatsimeni arba niekada nepažinojai, vaiduokliu ir taip pažinti šeimos mitologiją, įsigilinti į kolektyvines ar tarpgeneracines traumas. Per šį užsiėmimą menininkė dalinsis savo kūrybine patirtimi ir metodu, kuris jai buvo svarbus kuriant „JCDecaux premijos“ parodoje rodomą kūrinį „Nesuprask manęs neteisingai, tai nėra paprastas apsėdimas“. Rašydama Onos ir Jono pokalbius autorė nejučia apčiuopdavo šeimos mitus, apsupusius prosenelį ir kartų traumas. Kaip sako pati menininkė: „Neretai rašymo procese įmanoma pajusti, jog užrašomi vaiduoklio žodžiai nėra vien tik tavo mintys.“ Pokalbiai su giminaičiais neretai būna sudėtingi, kupini nesusikalbėjimų ir savų interpretacijų, o ypač jei kalbiesi su tuo, kuris jau yra mirusiųjų pasaulyje. Bet galbūt net su vaiduokliu įmanoma rasti bendrą kalbą?
Trukmė: 1,5 val.
Dalyvių skaičius: iki 15 asmenų
Registracija: https://forms.gle/m66VeaRKYFhvBqjS8
Dirbtuvės nemokamos
Prieš atvykstant rekomenduojama apžiūrėti parodą ir pagalvoti, kurį protėvį norėtųsi pakalbinti.
Dirbtuvės yra „JCDecaux premijos“ parodos „ruduo“ edukacinės programos dalis.