.

Mindaugo Lukošaičio paroda „Vilnius grafito dulkėse“ Vilniaus rotušėje

Lapkričio 30 d., trečiadienį, 18 val. Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31) atidaroma Mindaugo Lukošaičio paroda „Vilnius grafito dulkėse“.

Mindaugo Lukošaičio (g. 1980 m.) piešiniai jau spėjo apkeliauti daugelį tarptautinių parodų. Su dideliu susidomėjimu jo kūrybą studijavo įvairių šalių žiūrovai, piešėju domisi šiuolaikinio meno kolekcionieriai. Mindaugas Lukošaitis kartu su broliu Gintautu atstovavo Lietuvai 26-oje San Paulo bienalėje, Phaidono leidykla jį pristatė kaip vieną įdomiausių šių dienų piešėjų. Išlikti dėmesio centre jam padeda gebėjimas nepaskęsti šiuolaikinio meno idėjų margumyne ir likti savitu archetipinių tradicinio piešinio galių tarpininku. Mindaugo Lukošaičio piešinių cikluose Lietuvos pokario partizanų, Šiaurės karo, Lietuvos žydų ar Ruandos genocido istorijos įgyja objektyvaus, tyrinėjančio štricho ir empatiškos įvykių vizijos derinį.

Šia paroda žiūrovams pateikiame suasmenintą menininko pasakojimą apie Vilniaus istorijos lūžius – Mindaugo Lukošaičio Vilniaus istorijos šimtmečių interpretaciją.

Menotyrininkas V. Kinčinaitis:

„Mindaugas Lukošaitis piešia Vilnių kaip fantazuojantis masonų mūrininkas. Tiksliai braižo senamiesčio perspektyvą ir kloja sunkius akmens pamatus, maišo nuodingą tinką, lipdo barokinį karnizą, kelia medinius skersinius ir kruopščiai dengia banguotas čerpes. Vėliau kuria krosnį ir ilgai stebi rūkstantį kaminą. Tirdamas nakties šešėlius, ilgesingai skaičiuoja gotikinio mėnulio žingsnius. Kai pabosta, vejasi žvaigždės uodegą ir įkliūva į Vilniaus senbuvių sapnus.

Mindaugas grafitą praturtina virtualaus pieštuko plastika ir atveria keistumo kupinus miesto vaizdus, kuriuose senovė maišosi su ateities griuvėsiais, Lazdynų gaisrą gesina Neries potvynis, o skaitmeninį spalvų skambesį užgožia viduramžių varpo aidas“.

Paroda veiks 2022/11/30 – 2023/01/28