Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Meno kritikos apdovanojimų ,,15 klausimų Agnei Narušytei” ŠMC skaitykloje

gegužės 25 @ 18:00

Gegužės 25 d., ketvirtadienį, 18 val.  ŠMC skaitykloje (Aušros vartų g. 5, įėjimas iš Pasažo skg.) vyks Meno kritikos apdovanojimų kontekste rengiamas susitikimas „15 klausimų Agnei Narušytei”.

Kaip pagauti už uodegos gerą kritinio teksto idėją? Kas vyksta su tekstu kritiko galvoje (ir rašymo priemonėje) iki publikavimo dienos? Kaip (ne)kovoti su vidiniais demonais? Kas yra kritiko košmaras? Ką norisi rašyti, kai (jei) nesiseka rašyti kritikos? Kaip prakalbinti sprukti besitaikančius pašnekovus? Ar niekad nesinori perkurti menininko kūrinio? Kuo skiriasi kritikos rašymas nuo kuravimo, kuravimas – nuo knygos sudarymo? Kaip bendradarbiauti su leidinių redaktoriais ir nesusipykti su gramatikos korektoriais? Kaip rašant tekstą susitarti su savimi – rašytoju, redaktoriumi, kūrėju ir kuratoriumi?

Agnę Narušytę apie kritinio teksto užkulisius kalbins šiuolaikinio meno žurnalo „Artnews.lt“ vyriausioji redaktorė Vaida Stepanovaitė. Narušytė ilgus metus ir iki šiol aktyviai prisideda prie Lietuvos meno kritikos ir istorijos lauko formavimo, būdama kritikė ir rašytoja, meno leidinių redaktorė, knygų autorė ir sudarytoja, kuratorė ir dėstytoja. Tad pokalbis apims įvairius kritinio teksto užkulisius.

AGNĖ NARUŠYTĖ (g. 1970) – dailės ir fotografijos kritikė, kuratorė, Vilniaus dailės akademijos profesorė, Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslo darbuotoja, savaitraščio „7 meno dienos“ fotografijos skyriaus redaktorė, nuolat rašanti komentarus LRT radijo laidai „Kultūros savaitė“. Publikavo šias monografijas: „Nuobodulio estetika Lietuvos fotografijoje“ (Vilnius: Vilniaus dailės akademija, 2008), „Lietuvos fotografija: 1990–2010“ (Vilnius: Baltos lankos, 2011), „Camera obscura: Lietuvos fotografija 1839–1945“ (kartu su Margarita Matulyte, Vilnius: Vilniaus dailės akademija, 2016), „Chronometrai. Įsivaizduoti laiką: chronopolitika, heterochronija ir greitėjančio pasaulio patirtys Lietuvos mene“ (Vilnius: Vilniaus dailės akademija, 2021).

Susitikimas organizuojamas Meno kritikos apdovanojimų kontekste

Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras, Nacionalinė dailės galerija, Artnews.lt

Projekto kuratorės: Virginija Januškevičiūtė, Justina Zubaitė-Bundzė, Vaida Stepanovaitė

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Informacija

Data:
gegužės 25
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:
,

Vieta

Naujoji ŠMC skaitykla
Aušros vartų g. 5 (Pasažo skg.)
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis