.

Luko Šiupšinsko ir Gintarės Stašaitytės skulptūros paroda „Entropija.v1.1“ Klaipėdos galerijoje

Gruodžio 2 d., penktadienį, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) pradeda veikti Luko Šiupšinsko ir Gintarės Stašaitytės skulptūros paroda „Entropija.v1.1“.

„Entropija“ – sistemos tvarkos matas, rodantis judėjimą link, arba nuo pusiausvyros taško. Skulptoriaus Luko Šiupšinsko ir stiklo menininkės Gintarės Stašaitytės paroda pavadinimu „Entropija“ – tai ekspozicija, skirta sukurti vizualinį rebusą, kuriame matome mieste aptinkamų formų atsiradimo ir irimo motyvą, žmogaus santykį su miesto kismu ir jo laikinumu. Parodos koncepcija apima siekį surasti šiai dienai aktualias gyvenimo kaitos impresijas ir jas pavaizduoti skulptūros darbuose. Kiekvienas darbas yra tarsi artefaktas iš praeities, dabarties ar menamos ateities. Ekspozicijoje asmenybės ir miesto aplinkos kaita atrakinama per 80-ųjų ir/ar 90-ųjų kartai atpažįstamus simbolius ir pajautas. „Entropija.v1.1“ tai parodos „Entropija“, kuri vyko 2021 m. Vilniuje, tąsa, papildant ekspoziciją naujais kūriniais.

Abu parodos autoriai turi nemažą įdirbį kurdami kūrinius ir dalyvaudami projektuose, kurių pagrindinė tema yra miestas, viešosios erdvės, žmogaus santykis su urbanistine aplinka. Parodoje bus eksponuojami bendrai sukurti tūriniai, skulptūriniai objektai. Kadangi abu autoriai yra skirtingų specialybių atstovai, jie papildo vienas kito kompetencijas ir sukuria savitą bendrų darbų estetiką.

Gintarė Stašaitytė baigė stiklo bakalauro ir magistrantūros studijų programas Vilniaus dailės akademijoje. Parodose dalyvauja nuo 2007 metų. Savo kūrybą personaliniuose arba grupiniuose projektuose yra pristačiusi Lietuvoje ir Prancūzijoje. Nuo 2015 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

Lukas Šiupšinskas baigė skulptūros bakalauro ir magistrantūros studijų programas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2016 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 2017 m. – buvo LDS Kauno skyriaus Skulptūros sekcijos pirmininkas. Menininko skulptūros puošia  viešąsias erdves Lietuvos miestuose ir Šveicarijoje. Parodose dalyvauja nuo 2007 m. Savo savo kūrybą personaliniuose arba grupiniuose projektuose yra pristatęs Lietuvoje, Šveicarijoje, Estijoje, Lenkijoje, Italijoje, Belgijoje.

Rėmėjai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba

Koordinatorė – Rosana Lukauskaitė.

Galerijos darbo laikas: II–V – 10:00–18:00, VI – 12:00–16:00

Paroda vyks iki gruodžio 22 d.