Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Lietuvos menininkų videokūrinių paroda galerijoje „Meno parkas“ Kaune

13 sausio

Nuo sausio 13 iki 25 d. galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) trečiame aukšte veiks Lietuvos menininkų videokūrinių paroda. Pateikiamoje programoje – 4-ių menininkų darbai, kurie buvo pristatyti 2022 metais Prancūzijos mieste Clermont-Ferrand tarptautiniame videomeno festivalyje „Videoformes“.

Šiame projekte pristatomi autoriai, su kuriais galerija aktyviai bendradarbiauja jau ne vienerius metus, jie – gerai žinomi tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų. Dvi menininkės – Neringa Naujokaitė ir Patricija Gilytė jau daugelį metų gyvena ir kuria Vokietijoje, o Židrija Janušaitė ir Žilvinas Landzbergas – Lietuvoje, tačiau aktyviai dalyvauja ir tarptautinėje meno rinkoje.

Neringa Naujokaitė, studijavo Vilniaus dailės akademijoje, vėliau studijas tęsė Diuseldorfo menų akademijoje ir Kiolno medijų meno akademijoje. Apart videodarbų, Naujokaitė aktyviai kuria ir fotografijos srityje, kuri dažniausiai būna glaudžiai susieta su jos video kūrinių turiniu. Projekte pristatome du autorės kūrinius: „un altro … di vento, di cielo” (2015 m., trukmė 7:45 min) ir „Conversion“ (2011 m, trukmė 11:29 min).

Patricija Gilytė, baigė studijas Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete ir Miuncheno dailės akademijoje. Šalia kuriamų videofilmų, menininkės kūryboje nemažą dalį sudaro objektai, kurie dažnai yra neatsiejami nuo jos videofilmo koncepcijos, o ekspozicija virsta šiuolaikinio meno instaliacija. Programoje pristatome jos kūrinį DANUBE_WOODLAND_RAFT (2019 m, trukmė 5:58 min).

Židrija Janušaitė, studijas baigusi Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete, aktyviai dirba tapybos ir performanso srityse. Jos videodarbai dažnai tampa neatskiriama tapybinės instaliacijos ar performanso dalis. Filmas „Kariatidės. Didingosios“ sukurtas specialiai 2019 metais vykusiai parodai „L’Hospitalet“ muziejuje Barselonoje, pagal muziejaus pateiktą parodos koncepciją.

Žilvinas Landzbergas, studijas baigęs Vilniaus dailės akademijoje, puikiai žinomas kaip konceptualių šiuolaikinio meno projektų, didelės apimties instaliacijų ir objektų kūrėjas. 2017 m. menininkas atstovavo Lietuvą Venecijos bienalėje, 2018 m. dalyvavo San Paulo, Rygos bienalėse ir k.t. Video kūriniai jo projektuose dažnai yra viso kūrybinio sumanymo dalis. Projekte pristatome menininko ir „PetPunk“ autorių kolektyvo animuotą filmą „Saga“ sukurtą 2015 metais.

Videoprogramą apžiūrėti galerijoje galima bus iki sausio 25 dienos.

Renginys yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Eteris. 2023“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Informacija

Data:
13 sausio
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:
, , ,

Vieta

Galerija „Meno parkas“
Rotušės a. 27
Kaunas, Lietuva
+ Google žemėlapis