.

Kazimiero Brazdžiūno personalinė paroda „Niekis“ „The Rooster Gallery“

Spalio 5 d., ketvirtadienį, 18 val. „The Rooster Gallery“ (Šv. Brunono Bonifaco g. 12, Vilnius) atidaroma tapytojo Kazimiero Brazdžiūno personalinė paroda „Niekis“. Parodoje pristatomi naujausi, prieš tai neeksponuoti menininko darbai, žymintys intensyvų ir produktyvų jo kūrybinį periodą.

Rinkdamasis motyvus kūriniams pastatau juos į padėtį, kurioje jie tegali konvertuotis į mano ne visada garsiai išreikštą norą anihiliuoti jų įprastai keliamus jausmus. Tai galima suprasti kaip meninę tuščios erdvės interpretaciją, talpinančią savyje potencialą būti tokia pat svarbia, kaip ir tai, ką iš pirmo žvilgsnio laikytume pagrindiniu, gal vieninteliu, kūrinio prasminiu raktu, tuo akivaizdžiu motyvu. Briedžiu, kareivėliu, galima sakyti, bet kuo. Bet atkreipus žiūrovo dėmesį į tą negatyvios erdvės kūrinyje intenciją, ši erdvė tarsi teigiama (ar veikiau, atitinkamai, pozityvi) pradeda savaime prieštarauti nebuvimui, niekiui.

Niekiu, niekalais tapo (nenutapyti) kūriniai, taip ir nedalyvaujantys mano parodose. Dulkėmis ant drobės sėda ne tik motyvus kuriantys dažai; dulkės nusėda ir ant pačių drobių, kurios tik parodoje apie nieką atranda savo vietą ir prasmę.

Apie menininką:

Kazimieras Brazdžiūnas (g. 1991) – jaunosios kartos tapytojas. 2018 m. baigė tapybos magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2016 m. dalyvauja grupinėse parodose, surengė personalinių parodų. Kūryba pristatyta tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“, kituose šiuolaikinio meno projektuose. 2021 m. konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ specialaus prizo laimėtojas. 2018 m. įkūrė jaunosios tapybos platformą „Kontr-argumentas“, kuruoja šiuolaikinės tapybos parodas, skelbia dailės kritikos straipsnius kultūrinėje spaudoje.

Galerijos lankymo laikas: IV-VI 16.00–19.00, VII 14.00–17.00.

Paroda veiks iki spalio 22 d.

„The Rooster Gallery“ parodų ciklą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.