.

Kaunas ruošiasi tarptautiniam menų festivaliui

Rugsėjo 29-30 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje startuos pirmasis Tarptautinis menų festivalis „Art Kaunas“. Jo erdvėse savo kūrybą pristatys ir nauji talentai, ir profesionalūs menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vengrijos, Vokietijos  ir Indijos.

Festivalyje „Art Kaunas“ menininkams, kolekcionieriams, kuratoriams bei meno mylėtojams atsivers naujos galimybės užmegzti ryšius, įsigyti autorinius kūrinius tiesiogiai iš menininkų be tarpininkų ir papildomų mokesčių. Atvirumas naujoms idėjoms, bendradarbiavimas su menininkais bei dalyviais, suteiks naujų perspektyvų kūrybai, profesiniam augimui, ateities projektų kūrimui. Geriausio meno kūrinio rinkimai taps festivalio programos dalimi.

Tarptautinio menų festivalio „Art Kaunas“ organizatorius „Gulbės galerija“. Festivalio meno vadovė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė. Tarptautiniame menų festivalyje savo kūrybą pristato 33 dalyviai : 22 iš Lietuvos ir 11 menininkų iš užsienio.

Festivalio žiūrovams pristatome svečius iš Latvijos „Nester Custom Art gallery Escapism“. Galerijos ekspozicijoje skulptūros – didieji ready made objektai, sukurti automobilių ir motociklų dalių pagrindu. Tai meno erdvė lankytojo estetiniam ir protiniam malonumui. Eksponatai  atskleidžia  vaizduotę ir visatos pojūtį.

Bi. J. Art studio menininkės kūryba jau buvo pristatyta Paryžiuje ir Milane. Menininkės kūriniai subtilūs, jautrūs, mažai abstraktūs, dominuoja pilkos spalvos tonai ir pustoniai. Visi menininkės darbai kalba apie gamtą, metų laikus, apie tą įžeminantį ir nuraminantį jausmą, kad visi esame namuose.

Menininkė Monisha Modesta Butautytė kuria itin erotiškus moterų portretus. Šiemet festivalyje itin popouliari moterų portretų tema. Jos paveiksluose moteris kaip erotiškumo simbolis siejama su raudonų lūpų ir saulės spalvų motyvais, itin svarbi forma ir spalva.

Dailininkas abstrakcionistas Egidijus Dapšas savo kūryboje vadovaujasi principu „mažiau yra daugiau“. Jis gyvena ir kuria Kaune.  Taip pat menininko kūryboje dominuoja pilkos spalvos atspalviai.

Tapytoja Natalja Donskaja gyvena ir kuria Kėdainiuose. Menininkės kūriniuose dominuoja abstrakti stilistika, ryškūs ir prigesinti fonai, abstrakčios formos, dominuoja augalų tematika.

Tapytoja Laima Jonynaitė-Giedraitienė, gyvena ir kuria Kaune. Menininkės kūryba padalinta į dalis: vienoje kūrybos pusėje dominuoja urbanistinių miestų peizažai, kitoje tampa svarbiais augalų ar burės motyvai.

Menininkė Violeta Jarašiūnienė gyvena Kaune ir kuria gamtos ir gyvūnų pasaulio temomis. Meilė kūrybai autorę lydi visą gyvenimą. Paveiksluose itin svarbios šviesios spalvos ir harmoningas vaizdinių santykis.

Tapytoja, dailės ir fotografijos mokytoja Nelė Jurgelionienė gyvena ir kuria Kaune. Nors menininkės kūrinių stilistika pasižymi įvairove, ji kuria gamtos tematika. Tapytojai menas tarsi tiltas, jungiantis menininko ir žiūrovo sielas.

Jaunos kartos menininko Dariaus Kripo paveiksluose dominuoja abstraktūs dykumų motyvai. Kūriniuose itin svarbi forma ir spalva, paveikslo sukūrimo vieta ir istorija. Kūryboje ieško ne tobulumo, bet ryšio su kūriniu.

Eksperimentinės tapybos kūrėja menininkė Gabrielė Kuizinaitė festivalyje pristato keletą naujausių kūrinių iš ciklo „Beržų pašvaistė“, šiuose paveiksluose dominuoja harmoningas santykis tarp metų laikų pavasaris žiema.

Tapytoja Rūta Radzevičė kuria kiek kitokius abstrakčius moterų portretus. Savo kūryboje eksperimentuoja įvairiomis technikomis, svarbiu akcentu tampa forma. Siekia įtraukti žiūrovą į aktyvų paveikslo interpretavimą savaip.

Menininkė Lina Nikola – Eva kuria tai kas gražu ir priimtina kiekvienam. Svarbi gamtos tematika. Spalvų harmonija dominuoja abstrakčios tapybos tematika.

Svečias iš Indijos mokslų daktaras Ramesh Terdal. Jis šį kartą pristato abstrakčios tapybos paveikslus, kuriuose dominuoja raudonos ir mėlynos spalvos koloritai.

Viešnia iš Vengrijos tapytoja Hajnalka Almasi taip pat kuria abstrakčios tapybos srityje, jos abstrakčios tapybos stilistikoje dominuoja ovalios spalvos geltonos formos ir juodos spalvos spalvų koloritas.

Tapytoja Airida Milašauskienė kuria itin sudėtingomis tekstūromis paženklintus paveikslus. Dažniausiai ji kuria abstrakčius moterų portretus, kurie reikalauja prestižiško atlikimo.

Tapytojo Algimanto Kavaliūno darbuose dominuoja abstrakti tapyba, jaučiama spalvų įvairovė ir žaismas. Kiekvienas paveikslas menininkui turi savo nuotaiką.

Tapytojas Sigitas Petrauskas gyvena ir kuria Kaune. Kiekvienas abstraktus menininko paveikslas turi savo sukūrimo istoriją. Menininko tapybos kūriniuose dominuoja skirtingos tematikos.

Žinoma Kauno miesto menininkė Marija Rastenienė kuria tapybos, akvarelės ir pastelės technikomis. Ji yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir restauratorių sąjungos narė. Menininkei kūryboje itin svarbūs egzistenciniai klausimai ir santykis su Visata, bei aplinka.

Žinoma grafikė menininkė Jūratė Sližytė gyvenanti Vokietijoje, festivalyje pristato keletą grafikos kūrinių, kuriuose dominuoja žmonių ir gyvūnų tematika, o jos susiskaido į transformacijos,  dangaus ir žemės temas.

Jaunos kartos tapytoja Indrė Šiaulianskaitė festivalyje pristato peizažus su lapėmis. Jos kūryboje yra svarbus harmonijos ir tikėjimo akcentai.

Tarptautinį pripažinimą turinti menininkė Daiga Freimane gyvena ir kuria Latvijoje. Menininkės kūryba itin konceptuali, kūriniuose svarbi konceptuali filosofija. Autorės kūryboje dominuoja abstrakčių peizažų temos ir dažnai sutinkami abstraktūs žmonių veidai.

Latvių menininkas žinomas grafikas Asaris Visvaldis pristato spalvotąją grafiką, kurioje dominuoja geltonos spalvos abstraktūs akcentai persipinantys su kitų spalvų koloritais.

Menininkas Vaidas Žvirblis gyvena ir kuria Lietuvoje, kurį laiką gyveno ir kūrė Australijoje. Jis festivalyje pristato ne tik paveikslus, bet ir skulptūras, kuriose susipina gyvenimo ir ironiškos temos. Itin svarbi skulptūros forma ir detalės.

Latvių menininkas Peteris Lidaka kuria abstraktaus ekspresionizmo srityje, kuriame itin svarbios formos ir ryškios spalvos. Darbai itin nuteikiantys optimistiškai.

Menininkas iš Estijos Eduardo Zentsik kuria ironiškus moterų ir vyrų portetus. Kuriuose itin svarbūs egzistenciniai klausimai.

Menininkas Ričardas Peleckas kuria juodai baltos netradicinės tapybos srityje, kurioje dominuoja kėdžių tematika. Autorius teigia, kad juoda spalva yra visų spalvų Motina, o balta – Mama.

Menininkė Fausta Diržytė Duona pristato didelio formato abstrakčios spalvotos tapybos darbus.

Festivalio dalyvis 0x0.art – dirbtinio intelekto piešimo modulis, paveikslų sertifikavimo, apsaugos ir pardavimo platforma, sujungianti holografinės apsaugos ir blokų grandinės technologijas, kurių pagalba autoriai gali saugiai ir paparastai platinti sertifikuotas savo kūrinių reprodukcijas.

„Tarptautiniai menų festivaliai skatina naujoves ir kūrybinius eksperimentus, kurie pritraukia dėmesį ir įkvepia menininkus. Dalyvavimas tokio žanro festivalyje yra puiki galimybė menininkams iš viso pasaulio pristatyti savo darbus, dalintis kultūrine įvairove, mokytis iš kitų bei kurstyti kūrybines sąveikas, o taip pat – pelnyti pripažinimą bei žinomumą užsienyje“, – įsitikinusi tarptautinio festivalio vadovė Rasa Gulbė.

„Art Kaunas“ drąsina ir jaunąją kūrėjų kartą, kuri gaus galimybę pasirodyti plačiai auditorijai ir megzti dialogą tarp skirtingų kultūrų apie naujoves meno srityje.

Festivalio rengėjai žada, kad tai bus svarbi meninė ir kultūrinė platforma, kurianti gyvybingą ir kūrybingą visuomenę, prisidedanti prie kultūrinės tolerancijos ir supratimo augimo. Daugiau informacijos – www.artkaunas.lt.