.

Mortos Jonynaitės paroda „Innocence Becomes Sharks“ galerijoje „In The Closet“

 

Rugsėjo 7 d., ketvirtadienį, 18 val. galerijoje „In The Closet“ (Pelesos g. 10, Vilnius) įvyks Mortos Jonynaitės parodos „Innocence Becomes Sharks“ atidarymas.

Šia tarp bėgių sustingusia instaliacija bandoma užfiksuoti erdvė tarp jūros ir kranto. Tai slankiojanti riba, atspindinti šiuolaikinio pasaulio procesus – nuolatinę kaitą, takumą, nerimastingus gamtos reiškinius, kurie stipriai keičia mūsų kasdienybę, nors mes esame visa to katalizatoriai. Pakrantė visada traukė žmones mistiškumu, magiškomis jėgomis, tačiau dabar tai tapo politiškai, sociologiškai bei biologiškai komplikuota zona. Kylant jūros lygiui, vis garsiau kalbama apie neišvengiamai apokaliptiškus scenarijus, tačiau kaip tame išbūti? Ką reiškia kalbėti apie grožį gyvenant dramatiškoje realybėje? Dažnai sapnuodavau kaip stoviu ant kranto, o priešais nuslūgstantis vanduo tolumoje virsta dideliu greičiu artėjančiu cunamiu. Priešpat nubundant viskas išblukdavo, o lūžtanti banga atidengdavo po vandeniu esantį pasaulį. Pajūrio flora ir fauna įtraukia savo įspūdinga skirtingų būvių ir tekstūrų įvairove. Tarsi sekundei pakliuvus į kitą pasaulį, užsimiršta tai, ką palikai, iš kur atvykai, toje sekundėje paskęsti ramybėje.

Apie menininkę:

Morta Jonynaitė (g. 1995) – Lietuvoje gyvenanti ir kurianti menininkė. Aplinką tyrinėdama per taktiliškumą, skirtingus reiškinius ji bando apčiuopti naudodama tradicines tekstilės technikas. Rankinis audimas, tinklų rišimas – archajiški, aiškią struktūrą turintys amatai, kuriuos pasitelkdama Morta pina dabartį fiksuojančius pasakojimus. Savo kūrybą pristatydama instaliacijos forma, ji konstruoja intymias erdves, kuriose mezgami santykiai tarp skirtingų patirčių ir dalyvių.

Daugiau apie menininkės kūrybą: https://mortajonynaite.com/Info

Kuratorius: Vsevolod Kovalevskij

Parodą galima apžiūrėti nuo rugsėjo 7 d. iki spalio 1 d.

Galerija dirba penktadienį 17-19 val ir šeštadienį-sekmadienį 13-17 val.