.

Grupinė fotografijų paroda „Vilnius ir jo gyventojai“ Vilniaus rotušėje

Rugpjūčio 1 d. 18 val. Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31, Vilnius) atidaroma fotografijų paroda „Vilnius ir jo gyventojai“. Ekspozicija dedikuojama Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Šioje parodoje daugiau nei pusę amžiaus apimanti Vilniaus atvaizdų panorama rodo miestą tokį, kokį jį matė esamuoju (šiandien jau būtuoju) laiku čia kūrę menininkai. Kiekviename atskirame atspaude – individualus fotografo ir urbanistinio landšafto dialogas, neretai atsisakant reprezentatyvaus miestovaizdžio, bet kuriant savą ir betarpišką santykį su aplinka. Miesto fragmentuose ir autorinio žvilgsnio paženklintose metonimiškose istorijose išryškėja kasdienybės svarba. Koliažinis pasakojimas iš nedidelių detalių atkuria savitą ir unikalią miesto aplinką, parodo, kokia tai svarbi vieta ir buvimas joje patiems autoriams.

Miestas, nykstantis ar besikuriantis, grafiškas ar vitališkas, fragmentuotas ar panoraminis, visada talpina savyje čia veikiančių personažų, gyventojų ar prašaliečių buvimo pėdsakus. Tad vienuose fotografiniuose atspauduose regime tik žmogaus prisilietimą, tuo tarpu kituose „minia“ tampa humanizuotos erdvės ženklu ir miesto egzistencijos sąlyga.

Dalyvaujantys autoriai: Algimantas Aleksandravičius, Vytautas Balčytis, Arūnas Baltėnas, Sigitas Baltramaitis, Ramūnas Danisevičius, A. Gelgaudas, Vidmantas Ilčiukas, Artūras Jendovickis, Povilas Karpavičius, Gintaras Kraujelis, Algimantas Kučius, Vitas Luckus, Alvydas Lukys, Zenonas Nekrošius, Romualdas Rakauskas, Mečislovas Sakalauskas, Kęstutis Savickas, Kęstutis Stoškus, Antanas Sutkus, Virgilijus Usinavičius-Augulis, Saulius Žiūra, Stanislovas Žvirgždas.

Paroda veiks iki rugpjūčio 26 d.

Dauguma fotografijų, pristatomų parodoje, yra saugomos Lietuvos fotomenininkų sąjungos archyve.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.