Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Gretos Šležaitės personalinė paroda „Takai nušviesti tamsos“ M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje

gegužės 16 @ 18:00 - 19:00

Gegužės 16 d., pirmadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) atidaroma jaunosios kartos grafikės Gretos Šležaitės personalinė paroda „Takai nušviesti tamsos“.

„Šviesos ir tamsos problematika bei paradoksas – kad pamatytume kažką tamsoje mums reikia ją nušviesti. Sutemos turi galią transformuoti tai, kas dieną atrodo akivaizdu: apgaubia sidabriška šviesa, pažadina mūsų jusles, o kartais ir baimę.

Įsiklausymas į šviesą ir tylą, užklydimai naktinio Vilniaus gatvėmis. Į kasdienybę pažvelgiu kaip į mistiką. Kiek nakties yra Vilniuje? Ar žibintų yra daugiau nei žvaigždžių? Darbais ant muziejaus sienų mezgu dialogą su M. K. Čiurlioniu. Kiek pasaulis pasikeitė nuo jo laikų? Mano drobėse ir atspauduose atsiranda statybų aikštelės fragmentai, apšvietimo stulpai, blizgutis, besimėtantis nuo Kalėdų, švytintis dangus. Tokį tapau 21-ąjį amžių“, – pasakoja menininkė.

Greta Šležaitė  yra Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros bakalaurantė. 2020 m. stažavosi Linco meno ir dizaino mokykloje Austrijoje, baigė Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklą. Dalyvavo grupinėse parodose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, 2021 m. tapo Jaunojo tapytojo prizo finalininke. „Takai nušviesti tamsos“ – pirmoji personalinė grafikės paroda.

Paroda veiks 2022 05 16 – 06 04

Informacija

Data:
gegužės 16
Laikas:
18:00 - 19:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje
Savičiaus 11
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis