.
2024 04 06 — 30

Gintauto Vaičio tapybos paroda „Spalvų impresijos“ Houvalto dvare Maišiagaloje

Balandžio 6 d. Maišiagaloje esančiame Houvalto dvare atidaryta Gintauto Vaičio tapybos paroda „Spalvų impresijos“, skirta menininko kūrybiniam trisdešimtmečiui paminėti.

G.Vaičio parodos atidarymas sutraukė gausų būrį svečių, kurie negailėjo gražių žodžių autoriui.

Parodą organizavusi Nemenčinės kultūros centro parodų kuratorė Edita Tamulytė pasidžiaugė turinti tokią unikalią galimybę surengti profesionalaus dailininko tapybos parodą Houvalto rūmuose, kurių buvę šeimininkai – Ildefonsas Houvaltas bei jo žmona Barbara buvo patys profesionalūs tapytojai, studijavę Stepono Batoro universiteto Dailės fakultete Vilniuje.  Profesionalios dailės tęstinumas Vilniaus rajono dvaruose  yra ypač svarbus kultūrinis reiškinys.

Parodos autorius Gintautas Vaičys pasakojo apie savo kūrybą ir pačią parodos ekspoziciją, kurioje dominuoja ritmiškos intensyvaus kolorito kompozicijų variacijos – greta akrilu tapytų drobių dailininkas pristato eksperimentinius autorinės technikos koliažus. Tiek kontrastingomis, tiek niuansuotomis spalvinėmis dėmėmis grindžiamos Gintauto Vaičio abstrakcijos išsiskiria konstruktyvia išdėstymo logika ir subtilia jautriai nutapytų tonų gradacija.

Kaip teigia autorius, buvo ieškoma ritmo, kurį komponuoja iš sudėtingų reguliarių linijų ir juodų segmentų. „Nes mūsų gyvenimas – tai ritmingas visa ko pasikartojimas. Kvėpavimas ir širdies dūžiai, vienas po kito einantys metų laikai, saulėlydžiai ir saulėtekiai, potvyniai ir atoslūgiai“, – sako dailininkas.

Gintauto Vaičio tapybos paroda „Spalvų impresijos“ veiks iki balandžio 30 d.