.

Gedimino Akstino ir Vidmanto Jusionio paroda „Kontaktas" Energetikos ir technikos muziejuje

Rugsėjo 14 d., trečiadienį, 17 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2) atidaroma Gedimino Akstino ir Vidmanto Jusionio paroda „Kontaktas”. Autoriai pristatys darbus kaip kontaktą tarp tapybos, skulptūros, erdvės ir senosios elektrinės technikos reliktų.

Gediminas Akstinas pristatys du darbus, sukurtus ankstyvąjį jo kūrybos laikmetį – „Žiurkė” 1985 m. ir „Pradžia ir galas lovoje” 1996 m. „Negaliu naujai interpretuoti šių darbų, nes tie pojūčiai gyvena užsislėpę, tačiau man jie yra svarbūs… buvo malonus užsiėmimas, keičiantis gyvenimo tėkmę.” – sako Gediminas Akstinas.

Kontaktas

Vidmantas Jusionis sako:  „Pasikartojimai ir kaita – tai man svarbu šioje ekspozicijoje”. Autorius apjungia darbus bendru vieno darbo pavadinimu „Besisukantys ratu”. Seniausių kūrinių „Atšaldantis lietus” 1995 m. ir „Rausvas ilgesys” 2005 m. motyvai, konstrukcija, personažai, paveikslų formatai vienaip ar kitaip kartojasi iki šių dienų. Keičiasi spalviniai santykiai, mėlynos dominavimą keičia raudona, kartojasi autoriaus pamėgti veikėjai, kaip ir jų judėjimas ratu ar gulinėjimas… Ryškaus kolorito įvairių laikotarpių aliejaus drobės derinamos ir kontrastuojančios autentiškos technikos aplinkoje.

Paroda veiks veiks iki gruodžio  4 d.