• Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
2024 07 11 Šalia „Kūrybingumo mokyklos“ mokytojų menininkų iš Lietuvos stoja ir užsienio interdisciplininio meno kūrėjai 2024 07 10 Vilniaus miesto pasakojimą papildys nauja vieša erdvė, kviesianti burtis aplink ugnį ir maistą. Urtės Karalaitės pokalbis su Kamile Krasauskaite, Petru Išora ir Ona Lozuraityte. 2024 07 08 Kultūros komplekse SODAS 2123 prasidedakūrybinės dirbtuvės – SAULĖS LABORATORIJA 2024 07 02 Menininkų kūryba jūsų namuose – LTMKS kviečia įsigyti riboto tiražo kūrinių reprodukcijų  2024 06 28 Šeimos santykiai Lietuvos menininkių darbuose: trijų kūrėjų žvilgsniai 2024 06 28 Londone ir Edinburge vykstančioje renginių serijoje – dėmesys Baltijos regiono queer istorijai 2024 06 26 Prasideda vasaros renginių ciklas „Gilios upės tyliai plaukia“: programoje – iš užmaršties sugrąžinti filmai 2024 06 25 VDA dėstytojų ir tekstilės studentų kūriniai bus pristatomi tarptautinėje tekstilės bienalėje FITE Prancūzijoje 2024 06 25 VDU Menų fakulteto dėstytojai – apie dirbtinio intelekto pavojus ir tarpdiscipliniškumo svarbą 2024 06 21 Naujas katalogas kviečia pažvelgti į Marijos Teresės Rožanskaitės kūrybą ir gyvenimą lyg pro rentgeno spinduliuotę 2024 06 21 Konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2024“ paraiškas vertins ekspertai iš užsienio 2024 06 21 MO muziejaus ir Britų tarybos projektas tautinių mažumų mokyklos moksleivius padrąsino kalbėti lietuviškai          
.

Festivalio „Audra“ renginys „pARTy (ART, why so serious?)“ Tempo erdvėje Kaune

Liepos 3 d., sekmadienį, nuo 14 val., Tempo erdvėje (M. Daukšos g. 34, Kaunas) vyks IRGI galerijos organizuojamas renginys „pARTy (ART, why so serious?)“ .

Kauno – kultūros sostinės renginių programa plati ir gili it upė, kiekvienam pasiūlanti tai ko geidžia žinių trokštantis protas, juslių kutenimo – kūnas ir jautrių išgyvenimų – širdis. Įsibėgėjant vasarai visus šiuos dėmenis sujungs vienas didžiausių šiuolaikinio miesto festivalių „Audra“ ir jo metu įvyksiantis IRGI galerijos organizuojamas gaivališkos energijos renginys „pARTy (ART, why so serious?)“ (Tempo erdvėje). Tai skirtingų menų sintezė, kviesianti bent trumpam atidėti rimtumo akinius bei nakties šviesų apsupty išsilaisvinti naujai meno patirčiai, naujai, pačiai save kuriančiai realybei, į kurią žvilgtelėję per petį be baimės mesteltume kokį paprastą, neįpareigojantį klausimą. Meninės instaliacijos metu vyks parodos pristatymas, dirbtuvės, o renginį uždarys žemų dažnių muzika ir tikras, laukiamas, lyg audros šuoras praošiantis pARTy.

Renginio kuratorė Karolina Latvytė Bibiano mąsto, kad įkvėpimas sukurti šią meninę instaliaciją aplankė žvelgiant į savo pačios patirtis parodose bei meniniuose ieškojimuose. Galime kurti progas džiaugsmui ir buvimui drauge, net ir neramiu šiandienos laiku, kaip niekad stipriai primenančiu apie dabarties išskirtinumą ir svarbą. Įkvėpta šių minčių kuriasi erdvė švelniam lengvabūdiškumui ir šmaikštavimui – it gyvenimo kibirkštims įžiebti.

Liepos 3-čiąją, renginio dieną, nuo 14 val. žiūrovai galės išvysti Lilijos Gotautaitės performansą „Life’s a drag“, kuriuo menininkė atkreipia dėmesį į dar vis opią visuomenei LGBTQ+ bendruomenės kūno politiką ir raiškos būdus. Trumpam įžengdami į kitokios kasdienybės užkulisius, pajusdami ten neretai tvyrantį nerimą galiausiai būsime pasiruošę švęsti drąsą būti savimi. Nuo 16 val. Ieva Bartuškaitė lankytojus kvies tapti performanso „(PAIN)ting” dalimi. Autorė ragina dar labiau permąstyti, o tiksliau, paleisti ribojančius įsitikinimus, nuostatas ir atsiduodant vakaro tėkmei pajusti jį net savo oda. Tatuiruotės – vis populiarėjanti meno medija, svyruojanti tarp įvairiausių požiūrių, tačiau šį kartą sakome – „Party on your body!“, tebūna tai kažko, dar nežinomo, pradžia. Artėjanti naktis kvies burtis, glaustis, judėti vienu rimtu – 23 valandą prasidėsiantis šokio pasirodymas taps įžanga į vakarėlį, kurį lydės ONEGIN DJ (Karolio Lasio) garsai su post-apokaliptinės tamsumos prieskoniu.

Taip pat visų renginių metu veiks IRGI galerijos kuruota paroda, pristatysianti penkis menininkus. Tapytoja Gintarė Konderauskaitė kūryboje neretai panyra į savęs stebėjimą, virstantį nenutrūkstančiu vakaro, gal savaitės, o gal ir ilgesnio laiko būviu. Ne vieno kartu įvykdyto projekto bendraautorė Gertrūda Šuminaitė pasitelkdama skirtingus objektus ir medijas kuria įkalčių pilnas fotografijas-scenas, kurias išaiškinančią istoriją paliekama sukurti žiūrovui. Menininkė slapyvardžiu Vaporwave Kaunas dažnai per daug įprastus pilkšvo miesto vaizdus paverčia spalvingom dvimatėm oazėm, pilnom fantastikos elementų ir neoninių šviesų gausmo. Tapytoja Aira Urbonavičiūtė tarp žvilgsnių ir kūno linkių, tarp ryškių spalvų kompozicijų ieško saugios erdvės, kurioje galėtų iškilti asmeniškos abejonės, klausimai ir gal net tiesos krislas jiems atsakyti. Skulptorius Domas Mykolas Malinauskas kviečia vienu metu žvilgtelti į praeitį ir ateitį per fosilijomis tapusius visai nesenus mūsų gyvenimo palydovus bei apgalvoti ką darome ir kaip veikiame savo dabartyje. Parodos dalyvius jungia asmeniškos, išgalvotos ir besikuriančios paslaptys, kurias įminti ar bent užčiuopti esame kviečiami skirtingais žaidimais tarp atpažįstamų formų ir dėmesį kaustančių spalvų. IRGI galerijoje (www.irgigalerija.lt) taip pat bus pasiekiamas virtualus parodos variantas.

Paprastas klausimas ir daug jo atspalvių – rimtai? Pasijuskime laisvi klausti ir išreikšti savo nuomonę apie meną, o tam neformali vakarėlio erdvė pasitarnauja geriausiai. Bet vakarėlis neužsilaiko vien vietoje, daiktuose ar idėjose, jis gyvena tarp žmonių ir jų akių, kurias, įdomias ir drąsias, jau visai greitai galėsime išvysti.

Teksto autorė Emilija Statinaitė

Kurarorės:
Karolina Latvytė-Bibiano
Gintarė Konderauskaitė
Gertrūda Šuminaitė