.

Evos Rodz performansas „Neišsakyti žodžiai“ FAMM erdvėje

Sausio 16 d., pirmadienį, ir 17 d., antradienį, 18 val. FAMM erdvėje (Sodas 2123, Vitebsko g. 21, Vilnius) pirmą kartą viešai vyks jaunosios menininkės Evos Rodz performansas „Neišsakyti žodžiai“.

Performansas skirtas palaikyti moteris, susiduriančias tiek su fiziniu, tiek su psichologiniu smurtu.

„Kviečiu išrėkti visą savo liūdesį, sielvartą, nesusipratimą, pyktį, pasimetimą… Išrėkti savo blogus prisiminimus ir palikti juos pagalvėje.

Pati performanso idėja kilo kaip reakcija į karą Ukrainoje. Ne naujiena, kad karo metu prievartavimų lygis būna didesnis nei taikos, ir jis lyg ginklas atlieka žeminimo funkciją. Po kiekvieno perskaityto straipsnio apie prievartos patirtis skirtingų karų metu, norėdavosi klykti.

Žinoma, niekas neneigia ir to fakto, jog prievartavimai vyksta ir taikos metu, kaip ir bet kuri kita smurto forma. Nėra prasmės lyginti, kas labiau traumuoja – seksualiniai karo nusikaltimai ar kažkoks netinkamas svetimo žmogaus prisilietimas bare. Šie veiksmai yra vienodai smerktini ir turi būti iškelti į viešumą.

Tad noriu, kad šis performansas padėtų visiems išsikalbėti, rėkti ir kad rėkdami palaikytume vieni kitus. Net jei žodžiai neištariami, tai nereiškia, kad niekas jų negirdi.“ – Eva Rodz.

Performansą pristatys ne tik pati menininkė, bet ir skirtingų sričių jaunosios menininkės:

Sausio 16 d.: Kotryna Mauragytė, Margarita Valionytė, Kotryna Kvedarytė.

Sausio 17 d.: Akvilė Murauskaitė, Vilija Simutytė, Kotryna Kvedarytė.

Kviečiame prie performanso atlikimo prisijungti visus ir išsirėkti drauge. Pagalvių užteks visiems.

Taip pat yra galimybė paremti Ukrainos moteris per asociaciją „Lygiai“: https://lygiai.org/

Šis performansas yra renginio „Praeities pėdsakai“ dalis. Tai yra vakarinių performansų ir dirbtuvių serija, pristatanti praeities išgyvenimų įtaką dalyvaujančioms menininkėms.