Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Eglės Karpavičiūtės tapybos paroda „Re-painted“ Panevėžio miesto dailės galerijoje

2022-12-01, Ketvirtadienis @ 17:00 - 18:00

Gruodžio 1 d., ketvirtadienį, 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje (Respublikos g. 3) atidaroma personalinė Eglės Karpavičiūtės tapybos paroda „Re-painted“.

„Tapytoja Eglė Karpavičiūtė – nuosekli kultūros lauko tyrinėtoja. Jos kūriniai – vaizdiniai komentarai apie tapybą, istoriją, meno institucijas: muziejus, galerijas, parodines erdves. Menininkė stebi ir įamžina kultūros laiką bei jo pokyčius, kalba apie šiuolaikinę meno pateikimo specifiką ir vartojimo įpročius, tapytojo, menininko tapatybę, žiūrovo kaip meno vartotojo vaidmenį, jo (ir savo) tikėjimą bei abejonę paveikslu.

Parodoje pristatomas naujausias E. Karpavičiūtės darbų ciklas – anksčiau menininkės kurtos „Nutapytų ekspozicijų“ serijos tęsinys. Drobėse užfiksuotos žymiausios šiuolaikinio meno galerijų ir muziejų (Guggenheimo, Victorios Miro, Davidi Zwirnerio, Gagosiano ir kt.) erdvės, kuriose ji įterpia ir „eksponuoja“ savo kurtus paveikslus. Taip randasi fiktyvi jos kūrybinės biografijos dokumentacija, naikinanti ribas tarp fakto ir iliuzijos bei vis iš naujo patikrinanti tapybos ir tikrovės santykį“, – rašoma parodos anotacijoje.

E. Karpavičiūtė baigė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Surengė individualių parodų, dalyvavo dešimtyse grupinių parodų Lietuvoje ir svetur. Menininkės darbai eksponuoti prestižinėse meno institucijose (Nacionalinėje dailės galerijoje ir Šiuolaikinio meno centre Lietuvoje, Estijos meno muziejuje KUMU, Šveicarijos „PasquArt“ šiuolaikinio meno centre ir kt.), kūrinių savo kolekcijoje turi Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, MO muziejus, „Lewben Art Foundation“. 2011 m. E. Karpavičiūtė pateko į prestižinio konkurso „The Sovereign European Art Prize“ finalą Stambule. 2013-aisiais metais menininkei skirta LR Kultūros ministerijos individuali valstybinė stipendija. 2015 m. E. Karpavičiūtė laimėjo pagrindinius prizus dviejuose tarptautiniuose konkursuose „Premio Combat Pize 2015“ ir „Donkey Art Prize“. Dailininkė – daugkartinė konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ finalininkė ir publikos prizo laimėtoja.

Paroda veiks iki gruodžio 17 dienos.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Iliustracija: Eglė Karpavičiūtė. Luvro fragmentas. 2022

Informacija

Data:
2022-12-01, Ketvirtadienis
Laikas:
17:00 - 18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Panevėžio miesto dailės galerija
Respublikos g. 3
Panevėžys, Lietuva
+ Google žemėlapis