Remigijaus Treigio fotografijų albumo „Remigijus Treigys. Fotografijos“ pristatymas „Prospekto“ galerijoje

2015 m. 2 kovo d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Albumo virselis

Kovo 6 d., penktadienį, 17.00 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) vyks Remigijaus Treigio fotografijų albumo pristatymas. Albumo „Remigijus Treigys. Fotografijos“ pristatyme dalyvaus: autorius Remigijus Treigys, menotyrininkė Agnė Narušytė ir albumo dailininkas Gytis Skudžinskas.

Išplėstinis fotografijų albumas apima autoriaus kūrybą nuo veiklos pradžios iki šių dienų. Tekstinė dalis retrospektyviai atspindi skirtingų meno kritikų ir teoretikų požiūrį į Remigijaus Treigio kūrybą. Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fondo išleistoje 256 puslapių knygoje išspausdintos 166 fotografijos, pateikiami Laimos Kreivytės, Agnės Narušytės, Peeter Linnap, Jeroslaw Sieradzki tekstai, Ričardo Šileikos interviu su autoriumi. Albumą sudarė autorius ir Gytis Skudžinskas, teksto dalį sudarė Agnė Narušytė, redagavo Aistis I. Savykynas, vertė Jurij Dobriakov. Šis albumas pirmoji tokios apimties klaipėdiečio Remigjaus Treigio kūrybos apžvalga knygos formatu.

Pasak albumo įvadinio teksto autorės menotyrininkės Laimos Kreivytės „nedaug yra fotografijų, į kurias galėčiau žiūrėti valandų valandas ir nė nepastebėti, kad laikas susitraukė iki mirksnio ar, atvirkščiai — kad akimirka tęsiasi kelerius metus. Tai ne poetiškas vaizdinys. Tiesą sakant, tai asmeninis ir net buitinis pastebėjimas. Dar mokykloje išsikirpau iš laikraščio dviejų degtukų dėžučių dydžio Treigio fotografijos reprodukciją ir priklijavau ant sienos priešais rašomąjį stalą — šalia kalendoriaus, pamokų tvarkaraščio ir žemėlapio. Ne dėl grožio, o dėl nepaaiškinamos traukos, kurią skleidė gyvai transliuojamas praeities laikas. Tada apie tai negalvojau — naudojausi tuo prastos kokybės atvaizdu kaip laiko mašina. Atsiplėšusi nuo knygos įbesdavau akis į padūmavusį pastatą su jonėninėmis kolonomis, ir — abrakadabra — krintu į prarasto laiko bedugnę.“

Keletą knygos puslapių galite pavartyti čia:
http://issuu.com/gytisskudzinskas/docs/lfs_remigijus_treigys_issuu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *