Reginos Hübner paroda „Brangioji ląstele“ LDS galerijoje „Meno parkas“

2022 m. lapkričio 14 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki lapkričio 20 d. LDS galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) veikia iš Austrijos kilusios žinomos menininkės – Reginos Hübner paroda „Brangioji ląstele“. Parodos kuratorius Gabriel Soucheyre (VIDEOFORMES, Prancūzija).

Projektas „Brangioji ląstele“ susideda iš keturių videofilmų bei objektų:

„Brangioji ląstele (akys)“. 56’39”, j/b, 2019

„Brangioji ląstele (laiškai)“. 5h 58’26”, j/b, 2019/2021

„Brangioji ląstele (transkripcijos)“. 59’41”, j/b, 2019/2020

„Brangioji ląstele (ląstelės)“. 34’35”, spalvotas, 2020/2021

„Brangioji ląstele (terpė)“. Objektai, 2022. Mikroskopas ir mėginys Lietuvos sveikatos mokslų universiteto nuosavybė.

„ … kreipinys „brangioji“ atveria galimybę užmegzti dialogą su optiškai, chemiškai ir matematiškai identifikuojamu objektu, kurio neįmanoma suvokti vien žmogaus pojūčiais. Tai, kas prasideda kaip geranoriškas susidomėjimas, virsta mokslinių tyrimų imperatyvu, lydimu mokslinių tyrimų eroso“. – Arnulf Rohsmann, research and eros, 2019.

„Brangioji ląstele“ yra pagrįstas atskyrimu tarp Aš ir Ne-Aš, imunologijos, o ir paties gyvenimo principu. 17 tyrimų vadovų, grupių lyderių, profesorių ir tyrėjų iš Imunologijos (CIML) ir Neurobiologijos (Inmed) institutų dalyvavo šio kūrinio įgyvendinime.

Tyrėjai ir jų tyrimų objektai yra taip vadinami Protagonistai:

– Tyrėjai ranka rašė laiškus savo tyrimų objektams. Ir, jie adresavo tokį pat laišką sau, lyg jis būtų rašytas jų tiriamojo.

– Tyrėjai pateikė tiriamųjų objektų atvaizdus, išgautus laboratorijose.

– Tyrėjo akis buvo nufilmuota.

„Brangioji ląstele“ yra dalis Reginos Hübner interdisciplininio tyrimų projekto „Savasties ir Nesavasties suvokimas gyvenime“ vykdyto pradėtas IMéRA institute pažangiosioms studijoms Aix-Marseille universitete ir realizuotas bendradarbiaujant su CIML Centre d`Immunologie de Marseille-Luminy ir Inmed Mediterranean Institute of Neurobiology, Marseille-Luminy, Prancuzijoje.

„Brangioji ląstele“ buvo eksponuotas Chapelle de l’Oratoire, VIDEOFORMES 2021 tarptautiniame hibridinių ir skaitmeninių menų festivalyje, Clermont-Ferrand, Prancūzijoje, (2021) ir buvo numatytas rodyti MANIFESTA 13 – Les Paralleles du Sud, Marseille, Prancūzijoje (2020).

Regina Hübner (Huebner) gimė Filache, Austrijoje. Ji gyvena Filache ir Romoje, Italijoje. Apdovanojimai: Art Prize 2022 of the City of Villach, Kunstpreis 2022 der Stadt Villach, Decoration of Honour in Gold to the City of Villach, Goldenes Ehrenzeichen der Stadt Villach (2021), Fellow at IMéRA Institute for Advanced Study of Aix-Marseille University (2019).

Ją įkvepia klausimai apie gyvenimą ir ryšys tarp nedalomų bei universalių konceptų. Naudodama skirtingas priemones išreikšti savo idėjas, nuo eksperimentinės fotografijos, vaizdo, garso, performansų ir ambientacijų, iki tekstų, subjektų ir objektų, menininkė kuria darbus susijusius su dabartinėmis temomis ir išgauna unikalias Ambientacijas (Ambientations).

Hübner į savo kūrybą įtraukia ir kitus žmones, taip vadinamus Protagonistus, arba dirba su mokslininkais bei menininkais iš dailės, literatūros, muzikos sričių.

Paroda yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Partneriai / Rėmėjai: Kaunas Europos kultūros sostinė 2022, VIDEOFORMES, Clermont-Ferrand – Massif central 2028, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas; Hostinger.

Fotografijos: Airida Rekštytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *