Projektas „Nomadiška radikali akademija 2020. Gėris, Blogis ir Menas“ galerijoje „Meno parkas“

2020 m. rugpjūčio 2 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rugpjūčio 05–14 dienomis galerijoje „Meno parkas“ vyks renginys „Nomadiška radikali akademija 2020. Gėris, Blogis ir Menas“.

„Nomadiška radikali akademija 2020: Gėris, Blogis ir Menas“ yra Marijos Griniuk dalyvaujamojo meno projektas galerijoje „Meno Parkas“. Projekte dalyvauja vaikai, kviestiniai menininkai ir ekspertai-mokslininkai, dirbantys su meno pedagogika ir dalyvaujamuoju menu ir performansu Baltijos regione ir Lenkijoje. Per devynias projekto dienas vaikai dalyvauja performatyvioje veikloje, kurią galės stebėti nuolatiniai galerijos lankytojai. „Nomadiška radikali akademija 2020: Gėris, Blogis ir Menas“ kreipia dėmesį į žmonių santykių ir transkorporalumo ekologiją: dalyvaujamosios erdvės socio-materialumą, technologijas ir gamtą.

„Nomadiška radikali akademija 2020: Gėris, Blogis ir Menas“ susideda iš dviejų galerijos erdvių ir meno stovyklos vaikams ir jaunimui. Trečiasis galerijos aukštas bus skirtas projekto autorės „Nomadiška radikali akademija. 2019“ dokumentacijai per refleksyviąją tapybą ir video, kuri lankytojams leis pamatyti projekto raidą per dvejus metus. Paveikslai ir vaizdo įrašai leidžia menininkei subjektyviai pereiti prie redagavimo procesų, kruopščiai atrenkant vaizdus, paaiškinančius renginį, kuris vyko praeityje.

Visa veikla bus dokumentuojama nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Visi projekto dalyviai, norėdami dalyvauti projekto veikloje, suteikia sutikimą rengti projekto dokumentaciją.

Marija Griniuk turi tapybos restauratoriaus išsilavinimą (2008 m., MA, Vilniaus dailės akademiją) ir išsilavinimą kaip performanso menininkė (2017 m., MFA, Jutlandijos dailės akademiją, Danija). 2020m. baigusi MFA tapybos studijas Konstfack, Švedijoje. Šiuo metu studijuoja performanso meno doktorantūros programą Suomijoje, Laplandijos universitete (Meno ir dizaino fakultete).

 Renginį remia Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *