Povilo Ričardo Vaitiekūno paroda „Ūlos g. 19, Mardasavas. 3-oji paroda“ VGMC

2021 m. balandžio 22 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Balandžio 27 d. Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ (Latako g. 3, Vilnius) pradeda veikti Povilo Ričardo Vaitiekūno paroda „Ūlos g. 19, Mardasavas. 3-oji paroda“.

2014-aisiais prasidėjęs Povilo Ričardo Vaitiekūno ir Vilniaus grafikos meno centro kūrybinis bendravimas palaipsniui virto turiningu, nuosekliu bendradarbiavimu – ši tapytojo piešinių paroda VGMC jau trečioji. Ji, kaip ir dvi ankstesnės, gavo simbolinį pavadinimą – Ūlos g. 19, Mardasavas. Tai vieta Dzūkijos pušynuose, tapusi asmeniniu Vaitiekūno kūrybos sanktuariumu.

Šįkart pristatomi Vaitiekūno darbai, eksponuoti užsienio galerijose ir muziejuose, bet lig šiol nerodyti Lietuvoje. Piešinių kolekcijoje atsispindi ne vienus metus atidžiai fiksuota ir dokumentuota menininko aplinka, jo artimieji. Ekspozicija dviejų dalių – vienoje jų rodomi 7–9 dešimtmečių kūriniai: autoportretai, portretai, natiurmortai, siužetinės kompozicijos ir eskizai. Piešiniuose vyrauja minimalistinė raiška – vaizdas kuriamas abstrahuojant objektus, lakoniškomis linijomis perteikiant būdingiausius objekto ar asmens bruožus. Antroje parodos dalyje rodomos ekspresionistinės kompozicijos, kuriose riebūs dažų potėpiai ir vitališkų spalvų šuorai atlieka ne tik plastinės kalbos funkciją, bet ir kuria simbolines prasmes. Vaitiekūno kūryba kaskart žavi subtilia vaizdine klausa ir preciziška atida detalėms, įgyjančioms metaforų statusą.

Ekspoziciją papildo dailininko piešinių sklaidą užsienyje liudijanti parodų medžiaga: katalogai, reklaminiai leidiniai ir kt. Parodą lydi specialiai šiai progai išleistas nedidelės apimties katalogas.

Kuratorės Kristina Kleponytė-Šemeškienė, Jurga Minčinauskienė
Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

Paroda veiks iki gegužės 29 d.

Iliustracijoje: P. R. Vaitiekūnas, Į ganyklą. 1990. Pop., tušas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *