„POST“ galerija meno mugėje „ArtVilnius’15“ pristatys Sauliaus Paliuko kūrybą

2015 m. birželio 19 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Saulius Paliukas_Daugtaškiai03_2014.jpg

Šių metų birželio 25–28 dienomis POST galerija dalyvaus  tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘15“. 2014 metais galerija atstovavo fotografo Donato Stankevičiaus projektą „Reselling“ (liet. „Perpardavimas“) ir žiūrovų buvo išrinkta geriausia metų galerija Lietuvoje.

Šį kartą POST galerija pristato šiuolaikinį Lietuvos menininką Saulių Paliuką ir jo naujausius, dar niekur neeksponuotus kūrinius iš ciklų „Perforacija“, „Atspindžiai“, „Debesys“. Mugės „ArtVilnius’15“ ekspozicijos atspirties tašku tapo personalinė menininko paroda „Daugtaškiai“ vykusi POST galerijoje 2014 metais.  Pastarosios parodos koncepcijoje slypėjo lingvistinės, vizualinės bei filosofinės daugtaškių reikšmės.  Visų eksponuojamų darbų esminė išeiti – taškas. Jis traktuojamas kaip universalus, daugiabriaunis simbolis. Taškas yra principinė visų geometrinių formų figūra ir vizualinių transformacijų ištaka. Sauliaus Paliuko specialiai „ArtVilnius‘15“ mugei sukurti kūriniai plėtoja, papildo ir dar labiau artikuliuoja daugtaškių temas ir potemes. Mugės lankytojai turės unikalią progą išvysti retą, bet konceptualiai darnią šiuolaikinės tapybos ir video instaliacijos jungtį.

Pasak kuratorės Urtės Čaplikaitės, labai svarbi ne tik formalistinė, bet ir lingvistinė daugtaškio prasminė plotmė, kurioje daugtaškis […] slepia nutylėjimą. Šiame semiotiniame kontekste menininkas sufleruoja, jog prasmė glūdi kiekvienoje interpretacijoje po daugtaškio. „Linkiu, kad žmonės ieškotų ir atrastų savo taškus – išeities, susikirtimo ir visokius kitokius daugtaškius, už kurių ir slepiasi džiuginančios gyvenimo patirtys.“ – teigia autorius. Taip skleidžiasi žaisminga mugėje pristatoma ekspozicija, kuri leidžia meno vartotojams žiūrėti atviru žvilgsniu ir laisvai interpretuoti transliuojamus vaizdus.

Saulius Paliukas (g. 1977) – jaunosios kartos menininkas, produktyviai dirbantis tapybos, video meno, kitų medijų srityse. Nuo 2003 metų – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Kūrybinės biografijos kelyje jau kelios dešimtys personalinių ir grupinių parodų Lietuvoje bei užsienyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *