Portugalų kino žvaigždės „Tabu“ ŠMC kino salėje

2013 m. balandžio 17 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
M.Gomesas_Tabu

Šią savaitę ŠMC kino salėje tarp kitų naujienų pristatoma ir šiuolaikinio Portugalijos kino žvaigždės, režisieriaus Miguelio Gomeso vaidybinė juosta „Tabu“, kuri daugelio kino kritikų buvo tituluota geriausiu 2012 m. filmu. Praeitais metais filmas pelnė apdovanojimus Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje ir Tarptautiniame Las Palmo kino festivalyje. Šio jauno režisieriaus kūryba yra įvertinta pasaulyje – pavyzdžiui, jo filmas „Mūsų mylimas rugpjūtis“ (2008) buvo parodytas daugiau kaip 40-yje tarptautinių festivalių ir pelnė keliolika apdovanojimų.

Pagrindinė vieta filmo „Tabu“ pasakojime atitenka trims išraiškingiems moterų personažams. Tame pačiame Lisabonos daugiabučio aukšte gyvena Aurora – ekscentriška pagyvenusi moteris, nuolat lošianti kazino, jos tarnaitė Santa, kuri įtariama vudu burtų naudojimu, ir kaimynė Pilar, savo aktyvia visuomenine veikla siekianti pagerinti pasaulį. Aurorai mirus, Santa ir Pilar sužino kai ką iš senosios damos praeities – meilės ir nusikaltimo istoriją, įvykusią Afrikoje, Tabu kalno papėdėje.

Ši istorija – lyrinė ir metaforiška, su M. Gomesui būdinga drąsia struktūra, peržengiančia tradicines žanrų ribas ir laužančia kino pasakojimo taisykles. Už meninį novatoriškumą įvertintas filmas žiūrovams žada išskirtinę vaizdinę ir kinematografinę patirtį.

ŠMC kino salėje taip pat rodomos parodos „Ritualinis kambarys“ bei Gintaro Didžiapetrio parodos „Spalva ir prietaisas“ kino programos.

ŠMC kino salėje filmai rodomi trečiadieniais – sekmadieniais.

Antrasis ŠMC kino salės sezonas: balandžio 13 – gegužės 19 d.

Bilietų kaina: 12 Lt; moksleiviams, dieninio skyriaus studentams, pensininkams, neįgaliesiems – 8 Lt.

Detalų seansų tvarkaraštį galima rasti internete: www.cac.lt

Iliustracija: kadras iš M.Gomeso filmo „Tabu“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *