POP UP Galerija: Manuel Krumrain

2014 m. gegužės 12 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
mk

Gegužės 12 d., pirmadienį, 19 val. POP UP Galerijoje (prekybos centro GO9, Gedimino pr. 9, trečiame aukšte) atidaroma vokiečių menininko Manuel Krumrain (g. 1979 m.) videodarbų paroda.

Manuel Krumrain – instaliacijų menininkas bei choreografas. Jo kūryboje ryškūs kontakto, jungties, santykio leitmotyvai. Savo darbuose dažnai pasinerdamas į kūniškumo dimensijas, nagrinėdamas judesio autonomijos temą, kūrėjas siekia nežymius, tačiau esmingus judesius, kuriuos kūnas atlieka tarsi savaime, interpretuoti kaip choreografiją.

Bene svarbiausia menininkui – judesio politika, kasdienėje patirtyje dažnai tampanti “tamsiąja” komunikacijos puse. Žvelgiant į kūrėjo darbus tampa aišku, kad vadinamoji “kūno kalba” iš tiesų turi galimybę veikti tik kaip nutylėjimas, tačiau tokiu būdu suteikia kontekstą, reikalingą bet kokiam kitokiam “kalbėjimo” aktui.

Savo videokūriniuose kūniškumą pateikdamas kaip atvaizdą, Manuel Krumrain, įveikia žiūrovą kaip “stebėtoją” ir pasiūlo jam pažvelgti į save, kaip į “kitą”.

Paroda tęsis iki gegužės 15 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *