„Perspektyvų kambarys“ galerijoje „Atletika“

2020 m. lapkričio 16 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 

2020 m. spalio mėnesį galerijoje „Atletika“ pradėjo veikti kuratorės Monikos Lipšic ir architekto Vlado Suncovo sukurtas peržiūrų kambarys – „Perspektyvų kambarys“. Pirmojoje peržiūrų serijoje pristatyti trijų menininkų – Morgan Quaintance, Amar Kanwar ir Ievos Kotrynos Skirmantaitės – video darbai.

 Visi programos filmai kalba apie tirpstančias ribas, apie minčių įrėminimą, apie matymą kiaurai sienas, apie tai, ką matome atsiminimuose, apie judančio vaizdo savybę perkelti žiūrintįjį laike ir šviesoje.

Žvilgsnis į tolį, horizonto linija, žvilgsnio įsiskverbimas į sieną, paliekant joje žymes — vizija, optika, fizika; jeigu labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai  labai  labai  labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai ilgai žiūrėsi į sieną, ji galiausiai taps permatoma. Šios mintys ir idėjos įkvėpė „Perspektyvų kambarį“, kurio pavadinimas kilo atsispiriant nuo iliuzinės sienų tapybos: nuo Antikos laikų romėnai tapė pastatų interjerus vaizdais, neretai juose atkartodami peizažus, esančius už sienos — taip sukurdavo didesnės erdvės iliuziją. Palazzo Altemps Romoje yra nutapytų perspektyvų menė — jos freskoje vaizduojamas  XVI a. miestas, kurio nebegalime matyti šiandien. Miestas pasikeitė, tačiau žvilgsnis į jį iš kito laiko perspektyvos yra išlikęs sienoje.

„Perspektyvų kambarys“ taip pat yra požiūrių, paradigmų, nuomonių, žiūrėjimo būdų ir žvilgsnių kambarys. Pirmoje serijos dalyje pristatomi trijų menininkų — Morgan Quaintance, Amar Kanwar ir Ievos Kotrynos Skirmantaitės video darbai.

Kuratorė Monika Lipšic

Architektas Vladas Suncovas

Grafinis dizainas: Marek Voida

Video darbai:

Morgan Quaintance „Anne, Richard ir Paul“ (Jungtinė Karalystė, 2018, 15 min, 10 s, spalvotas, stereo)

Amar Kanwar „Meilės istorija“ (Indija, 2010, 5 min, 37 s, spalvotas, su garsu)

Ieva Kotryna Skirmantaitė „Myliu praeitį, žiūriu į priekį“ (Prancūzija, Lietuva, 2018, 18 min 4 s, spalvotas, su garsu)

Organizatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

Nuotraukos: Laurynas Skeisgiela

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *