Performatyvus vakaras užbaigia Nidos doktorantų mokyklą „Dūmai ir veidrodžiai“
artnews.ltPenktadienį, spalio 23 d. – paskutinę Nidos doktorantų mokyklos dieną VDA Nidos meno kolonijoje vyks performatyvių paskaitų serija. Jos vainikuos visą savaitę vykusius intensyvius kursus, kuriuos vedė Julijonas Urbonas, Stephenas Wrightas, Ingo Niermannas kartu su Vytautu Michelkevičiumi, ir pažymės artėjantį antrojo Nidos meno kolonijos pastato atidarymą.
Vakarą pradės Lindos Stupart (17:30) pasirodymas, kurio metu bus demonstruojamos maginės praktikos – raganavimas, apsauginės karaoke ir “Powerpoint” prezentacijos, prakeiksmai ir kritinio meno kūriniai. Šis darbas pristato ir mąsto savęs žalojimą vaizduojančias formas ir per jas svarsto institucinių ir fizinių kūnų ryšius bei aršiai kritikuoja baltaodžius vyrus, kurie produkuoja saugius, diferencijuotus, herojiškus abjektinio meno kūrinius ir nesiima savo paties daiktinimo. Linda Stupart yra menininkė, rašytoja ir pedagogė iš Keiptauno, Pietų Afrikos. Jos darbuose iš feministinių ir queer perspektyvų mąstoma apie intymumą, objektyvizaciją ir materializmą. Šiuo metu ji rašo disertaciją Goldsmito universitete Londone.
Vėliau vyks „The Order of the Third Bird“ (18:00) narių prezentacija „Tvarkos tvarka: Beprotiška meilė ir perteikimo nesėkmės pokariniame Paryžiuje“. Tyrimų konscorciumo ESTAR(SER) nariai susies „The Order of The Third Bird“ ir XX a. 4 deš. Paryžiaus siurrealistų veiklą. ESTAR(SER) – Estetinė transcendentinio ir taikomojo suvokimo draugija (prie kurios prisijungė ir Estetinių suvokėjų draugija) yra mėgėjų ir mokslininkų grupė, kurią domina „The Order of the Third Bird“ istoriškumas.
Vakarą tęs menininkė Olivia Erlanger (19:00), kuri rodys vaizdo esė ir kalbės, kaip jos veikla susijusi su hiperobjektų tyrinėjimais, kas bendro tarp enteogenų, Unamobomberio ir perkuriamų erdvių. Olivia Erlanger (g. 1990 m. Niujorke, Amerikoje) gyvena ir dirba Niujorke. Pastaraisiais metais surengė personalines ir dviejų asmenų parodas Niujorko, Milano ir Venecijos Architektūros bienalės erdvėse.
Vakarą užbaigs „Less Table“ (Vilnius, LT) performatyvi vakarienė. Nidos doktorantų savaitės metu „Less Table“ paruošė dėžių seriją „Kas dėžėje?“ (pirmadienį –„Paslėpta“, antradienį – „Skylė“, trečiadienį „Spiralė“, ketvirtadienį „Radybos“, penktadienį –„Pabaiga“). „Less Table“ projektą sudarė penkios dėžės-staigmenos su instrukcijomis, provokuojančiomis kolektyvinius veiksmus, „pasidaryk pats“, kuomet randi, ruoši ir patiri maistą. „Less Table“ yra dizaino studija, besidominti maistu ir valgymo procesu, maisto instaliacijomis, maisto performansais ir renginių koncepcijomis.
Nidos doktorantų mokyklą organizuoja Nidos meno kolonija ir Vilniaus dailės akademija, kuruoja Justė Kostikovaitė ir Julijonas Urbonas.
Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Goethe’s institutas Vilniuje. Projekto partneris: Šiuolaikinio meno centras.