.
2014    06    11

Penktojoje „ARTVILNIUS’14” meno mugėje – fotografijos akcentas

artnews.lt

IMG_48481

Birželio 18 – 21 dienomis „Litexpo“ parodų ir kongresų centre duris atveria mugė „ARTVILNIUS’14”, pristatysianti apie 70 galerijų iš 16 šalių (Austrijos, Baltarusijos, Italijos, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Šveicarijos, Gruzijos, Olandijos, Švedijos, Vokietijos, Ukrainos, D. Britanijos).

Šiemet ARTVILNIUS kūrybos direktorius Ericas Schlosseris nutarė sąmoningai sustiprinti jau ankščiau užfiksuotą Vilniaus mugės išskirtinumą – ryškų tiek Lietuvos, tiek kitų šalių menininkų sukurto fotomeno akcentą. 5-oje mugėje net dešimt galerijų pristatys preciziškai atrinktas nuotraukų kolekcijas, sudarytas atsižvelgiant į universalius galimų pirkėjų lūkesčius – nuo regionui tinkamų kainų iki žinomų menininkų pavardžių.

Bet fotografijos akcentavimas nepakeitė tradicinės mugės krypties – novatoriško konservatyvumo. Mugės rengėjai ir dalyviai jau kelintus metus iš eilės atliepia naujausias meno lauko tendencijas, priimtinas ir žiūrovams, ir pirkėjams, tad ARTVILNIUS erdvėse bus modernaus ir akademinio piešinio, daugiasluoksnės siužetinės tapybos, postintelektualaus šmaikštumo ir nepretenzingo virtuoziškumo.

Mugės metu vyks intensyvi dailės mėgėjams skirta programa bei specialios parodos. Mugės teminiame kontekste įspūdingai atrodys Antano Sutkaus jubiliejui skirta personalinė paroda. Ją lydės Pauliaus ir Svajonės Stanikų fotografijos paroda, Lewben Art Foundation kolekcijos (Žilvinas Kempinas, Ray Bartkus, Aidas Bareikis, Kęstutis Zapkus) ir Cyland.org video meno kolekcijos pristatymai. Šalia vėlgi tradicinės didelio formato skulptūrų ir instaliacijų parodos „Takas“ mugei specialią instaliaciją įrengs Vladimiras Tarasovas.

Viešose diskusijose organizatoriai numatę gvildenti kelias temas, susijusias su kolekcionavimo teorija ir praktika, vyks jau įprasti susitikimai su menininkais, filmų ir meno leidinių pristatymai, savo veiklas demonstruos menų inkubatorius „Rupert“, Jono Meko vizualiųjų menų centras, Vilniaus, Latvijos ir Gruzijos dailės akademijų galerijos.

Daugiau informacijos ARTVILNIUS’14