Pauliaus Šliaupos ir Laimos Matuzonytės paroda „fonai ir žaidėjai“ parodų erdvėje „Menų skalbykla“ Naujuosiuose Valkininkuose

2023 m. 4 rugsėjo d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki rugsėjo 10 d. parodų erdvėje „Menų skalbykla“ (Pušelės g. 16, Naujieji Valkininkai) veikia Pauliaus Šliaupos ir Laimos Matuzonytės paroda „fonai ir žaidėjai“.

Parodos pavadinimas įvardija skirtingus matymo būdus, dėmesio strategijas. Dažnai žvelgiant gyvos būtybės nevalingai tampa vaizdo dėmesio centru, o aplinka lieka nureikšmintu fonu. Laima perpiešia nuotraukas ištrindama foną / miestą ir palikdama tik žmogaus / aktyvaus žaidėjo buvimo ženklus. Tokiu būdu ji kvestionuoja vaizdo ir tikrovės santykį bei tokių nuotraukų teatrališkumą. Pauliaus kūryboje atmosferos tampa dėmesio centru, sustingę abstraktūs pavidalai mainosi, atgyja ir praskleidžia nepavaizduotą juos supančią erdvę.

Laimos ir Pauliaus darbai sukurti žvelgiant į skaitmeninius atvaizdus, stengiantis atsiminti motyvus, aplinkas ir pojūčius. Jei fotografuotus vaizdus nupieštume, gal būtų galima sugrąžinti šiek tiek gyvybės ir svarbos tam, kas išnyko? Kasdieniai vaizdai tampa stebuklingais bandant juos iš naujo atrasti kuriant.

Keliaudami Paulius ir Laima renka motyvus. Akimirkos, dienos, metai, pojūčiai, vaizdai, erdvės, erdvės greitai praeina ir norisi sugrįžti į praėjusias situacijas, kuriose dalyvavome kaip stebėtojai.

Paroda vyksta aštuoni kilometrai nuo Bartelių kaimo, kuriame kasmet Laima ir Paulius praleidžia bent pusę metų, jis tampa prieglobsčiu, mažu pasauliu su šešiais gyventojais, kuriame galima pasislėpti prie Merkio, stebėti šviesą, permąstyti ir apjungti visus sugaudytus motyvus. Barteliuose gimė daugelis parodoje eksponuojamų darbų. Tolimi motyvai persipina su apylinkių laukais ir išauga drobėse šiltnamyje už senelių namo arba Laimos piešiniuose ant senelio stalo.

Fotografijos: Paulius Šliaupa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *