Paskelbti “Swedbank meno apdovanojimo 2009” nominantai

2009 m. birželio 8 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

„Swedbank“ ir Kumu dailės muziejus (Estija) šiandien paskelbė penkis nominantus „Swedbank“ meno apdovanojimui 2009“ gauti.

Jonas Gasiūnas (Lietuva)
Tõnis Saadoja (Estija)
Voldemars Johansons (Latvija)
Victor Alimpiev (Rusija)
Magnus Wallin (Švedija)

Penkių šalių nominantus atrenka kiekvienos šalies nacionalinė žiuri. „Swedbank“meno apdovanojimo“ tikslas – įvertinti dailininkų pasiekimus šiuolaikiniame mene, jų novatoriškumą ir tarpkultūrinį darbų suprantamumą.

Šiais metais „Swedbank“ meno apdovanojimui“ iš Lietuvos nominuotas tapytojas Jonas Gasiūnas, išsiskiriantis novatorišku požiūriu į tapybos kalbą ir prisidedantis prie tarptautinio tapybos atsinaujinimo proceso. J. Gasiūnas tapyboje nagrinėja asmeninio ir istorinio laiko, jų kaitos temas, atminties naikinimo ir susigrąžinimo procesus. Menininkas tapo degančios žvakės liepsna ir dūmais, o vaizdus komponuoja kinematografiškai. Juose paradoksaliai sąveikauja tikrovė – tai, kas nutapyta – ir fikcija, perteikta dūmine linija.

J.Gasiūnas yra Vilniaus dailės akademijos Tapybos katedros docentas. Jo tapybos kūriniai buvo eksponuoti daugelyje parodų Lietuvoje ir užsienyje.

„Swedbank“ meno apdovanojimas“ įsteigtas 2000-aisiais metais. Praėjusiais metais buvo pakeisti keli šio meno apdovanojimo konkurso organizavimo aspektai. Nuo 2008 metų prie Baltijos šalių-dalyvių prisijungė Švedija ir Rusija. Taip pat buvo nuspręsta kas antrus metus menininkų-nominantų darbų grupines parodas rengti už Estijos ribų, vienoje iš konkurse dalyvaujančių šalių. Šių metų gruodį “Swedbank meno apdovanojimo” nominantų paroda vyks ir apdovanojimas nugalėtojui bus įteikiamas “Rygos meno erdvėje” Latvijoje.

Prizo vertė  – 10 000 eurų.

NDGIC informacija.

Daugiau informacijos: http://artaward.swedbank.ee/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *