Paskaita „Lyginamieji vandalizmai” projekte „Anti-Asger“ galerijoje „Kalnas“

2015 m. gegužės 31 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

anti_asger

Birželio 3 d., trečiadienį, 17:00 Užupio meno inkubatoriuje, galerijoje „Kalnas“ (Krivių g. 10, Vilnius) bus pristatyta Teresės Østergaard Pedersen paskaita „Lyginamieji vandalizmai” apie žymaus danų menininko Asger Jorn kūrybos tyrimus. Tai šuo metu galerijoje „Kalnas“ vykstančią parodą „Anti-Asger“ lydintis renginys.

Anti-autoritarinis požiūris į meną ir kultūrą buvo vienas iš Danijos menininko Asger Jorno pagrindinių bruožų. Jis didelį dėmesį skyrė kultūros mechanizmams ir vertybių skalei, kuri glausčiai susijusi su centro – periferijos ideologijomis Europoje. Remiantis iki birželio 15 d. galerijoje „Kalnas“ veikiančia paroda „Anti-Asger“, tyrinėtoja Teresė Østergaard Pedersen paskaitoje pristatys Asger Jorn publikuotus ir nepublikuotus tekstus, kuriuose remiamasi sąvokomis vandalizmas, periferija ir opozicija. Taip pat bus aptarta, kaip plačiai šios strategijos buvo taikomos Asger Jorn kūrybos laikais bei jų aktualumas šiomis dienomis.

Teresė Østergaard Pedersen (1981 g.) yra įgijusi Dailės istorijos ir viduramžių archeologijos magistro laipsnį. 2009-2014 m. dirbo kuratore Jorn muziejuje, Silkeborg mieste. 2014 m. įgijo daktaro laipsnį Estetikos, komunikacijos ir meno institute Aarhus (Danija) universitete, temų apie Asger Jorn ir jo Skandinavijos lyginamojo vandalizmo institutą bei geležies amžiaus ir vikingų laikų meno tendencijas tyrimuose.

Paroda „Anti-Asger“, pristatanti Danijos, Švedijos ir Lietuvos menininkų kūrinius, nagrinėjančius žymaus danų menininko Asger Jorn bei lietuvių menininkų grupės ARS kūrybą, veiks iki birželio 15 d. Ji atidarė iki liepos 28 d. Vilniuje vyksiantį tęstinį projektą apie performatyvumo praktikas Skandinavijos ir Baltijos šalyse, taip pat kviesiantį į parodą „Extract“, „Take a Bite of Vilnius“ projektą „reFORMAT“ ir jo atidarymą Kultūros nakties metu, bei vykusių projektų dokumentaciją. Visi renginiai vyks galerijoje „Kalnas“, Užupio meno inkubatoriuje (Krivių g. 10, Vilnius).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *