Paroda „Sovietmečio blizgesys ir skurdas“ galerijoje namuose „Trivium“

2018 m. liepos 26 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Liepos 26 d. 18 val. galerijoje namuose “Trivium” (Vilkpėdės g. 7-105, Vilnius) atidaroma paroda “Sovietmečio blizgesys ir skurdas”.

Žvelgiant atidžiau, sovietmetis neatrodo toks vienalytis, jis lyg sluoksniuotas pyragas, kuriame daug kartumo, aitraus skausmo skonio, tačiau yra ir dailių papuošimų, modernistinio polėkio, technologinių atradimų.

Ši paroda – apie gerokai primirštą ir paniekintą baldų grožį, 7 dešimtmečio baldų lako ir tvirtos medienos kojyčių eleganciją, apie buitį, kurioje taip pat telpa ir skurdo kartėlis, ir sovietinio porceliano prabanga. Ši paroda – keletas praeities fragmentų, pradedant “Inkaro” sportbačiais, “kombinukais”, skalbimo pasta “Svajonė” ir baigiant kilimėliu su briedžiais ant sienos.

Paroda rengta atsižvelgiant į Nacionalinės dailės galerijos parodą “Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918-2018”, tai lyg mažas papildymas, eksponuojant ne vien lietuviško dizaino objektus, o ir kitus socmodernizmo baldus, patekdavusius į kai kuriuos gyventojų butus.

Parodą papildo menininkės Saulės Kisarauskienės 1965 metų monotipijos.

Ekspozicija planuojama kaip nuolat kintanti, gyva, atvira erdvė, kurioje galite atsidaryti bufetų dureles ir patikrinti, kokie čekoslovakiški batai ar “Rožės” palaidinė ten guli.

Parodos kuratorė – Aistė Kisarauskaitė.

Parodos konsultantė – baldų restauratorė Gintarė Jurgė.

Parodai eksponatus skolino – Aistė Kisarauskaitė, Agnė Mackevičiūtė ir Dainius Liškevičius.

Paroda veiks iki rugpjūčio 15 dienos.

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *