Paroda „Porceliano tapatybė“ VDA galerijoje „Akademija“

2018 m. rugsėjo 24 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki rugsėjo 29 d. vyksta paroda „Porceliano tapatybė” VDA galerijoje „Akademija“.

Kas yra kaulinis porcelianas? Tai medžiaga, kurią XVIII a. pabaigoje sukūrė anglai, naudota išskirtinai indų gamybai. Šio porceliano sudėtyje yra apie 50 procentų galvijų kaulų pelenų, jo gamybos procesas labai sudėtingas ir brangus, todėl kaulinis porcelianas laikomas išskirtine, prabangia medžiaga. Prieš daugiau kaip keturiasdešimt metų Kaune, „Jiesios” fabrike pradėtas gaminti vietinis kaulinis porcelianas. Vėliau čia imtas rengti Kauno kaulinio porceliano simpoziumas.

Kasdien kintanti situacija menų pasaulyje, technologijos bei tradicijos Simpoziumą skatina keistis. Šiemet jame dalyvauja tarpdisciplininių meno sričių atstovai: Brianas Benferis, menininkas, dirbantis keramikos ir instaliacijos srityse (JAV); Nathanas Betschartas, dailės profesorius, San Diego Mesa koledžas (JAV); Saulius Dirsė, Lietuva, Aida Dirsė (Lietuva); Elize Hiiop (Estija); Una Mjurka, menininkė, Kalifornijos valstijos universiteto profesorė, Fresno; (Latvija / JAV); Lauris Kiluskas, Estijos dailės akademijos lektorius, specializuojasi keramikos 3D spausdinimo srityje (Estija); Anthony Stellaccio, menininkas, žurnalo „Studio Potter‟ iškirtinis direktorius ir tarptautinės meno organizacijos „Artaxis‟ koordinatorius (JAV); Bartas Vandeputas, Alto universtiteto, Helsinkyje doktorantas, menininkas, siejantis meną ir ekologiją. Jo meninių tyrimų kryptis – kognityvinė ekologija, sąmoningumo tyrimai, neurobiologija, energija ir žinios bei tapatybės filosofija (Belgija / Suomija). Simpoziumo metu dalyviai susipažino su aplinka, kultūriniu kontekstu ir kūrėkaulinio porceliano meno kūrinius, skirtus numatytoms parodinėms erdvėms. Projekte buvo  naudojami net  trys  3D keramikos spausdintuvai, suteikiantys naujų galimybių meno projektų įgyvendinimui.
Pirmoji  simpoziumo paroda buvo pristatyta M. Žilinsko galerijoje Kaune. Vėliau simpoziumo paroda keliauja į  Vilnių ir Panevėžį, taip pat papildys Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus kolekciją.

Kiekvienas Simpoziumo dalyvis turi savo darbo metodiką, naudoja skirtingas technikas ir technologijas, gilinasi į kasdienines ir globalias problemas. Tačiau šio renginio metu jie buvo pakviesti giliau pažvelgti į tapatybės problematiką. Beveik visiems autoriams tai buvo pirmas susitikimas su kauliniu porcelianu. Nepažįstama medžiaga, jos savybės, bei nepatirti virsmai suteikė galimybę pažvelgti į atrodytų taip plačiai eksploatuojamą tapatybės temą kitu kampu.

Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo vadovas doc. Remigijus Sederevičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *