Paroda „Pasaulis semiotiko akimis” POST galerijoje

2017 m. birželio 23 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
WEB_Plakatas_LT_FINAL

 

Birželio 26 d., 19 val. POST galerijoje (Laisvės al. 51A, Kaunas) atidaroma interaktyvi keliaujanti paroda ,,Pasaulis semiotiko akimis”. Paroda skirta įžymaus kalbotyrininko, semiotiko, rezistento ir lietuvių diasporos kultūros veikėjo Algirdo Juliaus Greimo (1917–1992) 100-osioms gimimo metinėms.

Atidarymo renginyje dalyvaus: A. J. Greimo mokinys ir bendradarbis Eric Landowski, KTU Tarptautinio semiotikos instituto direktorius ir 13-ojo Pasaulinio semiotikos kongreso rengėjas Dario Martinelli, parodos kuratorė, semiotikė Gintautė Žemaitytė.

Greimas buvo linkęs suvokti savo buvimą pasaulyje kaip skirtingų vaidmenų atlikimą. Parodoje pristatomi paties Greimo vaidmenys yra lyg įžanga į šio spalvingo žmogaus biografiją, padedanti suvokti jo užmojų mastą.

Paroda suteikia galimybę keliais skirtingais būdais susipažinti su Greimo semiotika, svarbiausiu jo gyvenimo projektu. Optinė instaliacija „Semiotizatorius“ pristato semiotinį žvilgsnį į pasaulį, kuris žmogui įgyja reikšmę tik per kalbą ir kitas semiotines sistemas. Komiksuose keletas svarbių Greimo semiotikos sąvokų įgyja žaismingų pasakojimų pavidalą. „Semiotikos žemėlapyje“ fiksuojamos dvejopos Greimo semiotikos teritorijos: kas tyrinėjama ir kokiose šalyse tęsiami Greimo mokyklos darbai.

Spalio mėnesį numatoma šią parodą pristatyti ir Vilniuje Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje.

Parodos rengėja – Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Partneriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus universiteto A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centras, Tarptautinis semiotikos institutas, Kauno technologijos universitetas, IASS-AIS Pasaulinis semiotikos kongresas “CROSS-INTER-MULTI-TRANS-”.

Daugiau apie renginį ir pačią parodą prašome skaityti svetainėje ir FB.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *