Parodą „Moterys menininkės tarpukario Vilniuje: tarp lūkesčių ir galimybių“ lydinčių renginių ciklas Vytauto Kasiulio dailės muziejuje
artnews.ltLietuvos nacionalinis dailės muziejus ir Vilniaus dailės akademija kviečia į parodos „Moterys menininkės tarpukario Vilniuje: tarp lūkesčių ir galimybių“ renginių ciklą Vytauto Kasiulio dailės muziejuje.
Vasario 12 d. 13.00 val., kovo 5 d. 14.00 val., kovo 16 d. 17.00 val. vyks ekskursijos po parodą su kuratorėmis dr. Alge Andriulyte ir Ilona Mažeikiene.
Balandžio 10 d. 14.00 val. vyks paskaitos ir diskusija „Vilnietės kodas: XX a. pirmos pusės menininkės“.
Dalyvauti renginiuose galima įsigijus muziejaus bilietą.
Registracija į renginius tel. (8 5) 261 6764 arba el. paštu: kasiulio.muziejus@lndm.lt
Parodos „Moterys menininkės tarpukario Vilniuje: tarp lūkesčių ir galimybių“ tikslas yra išryškinti originalų, bet menkai žinomą tarpukario Vilniaus dailės segmentą: pristatomi skirtingų kartų, tautybių, įvairių socialinių sluoksnių Vilniuje kūrusių moterų ir merginų meninės veiklos rezultatai; jų darbų stilistika varijuoja nuo XX a. pradžiai būdingos realistinės raiškos iki modernių art deco, ekspresionizmo dailės pavyzdžių. Parodoje moterų kūryba atskleidžiama per šešis teminius pjūvius: Įrėmintas žvilgsnis pasakoja apie moterų kurtus portretus ir autoportretus, Namų teritorija praveria artimos aplinkos kulisus, Sapnų ir nerimo erdvės nukelia į socialiai ir emociškai jautrių išgyvenimų patirtis nuo skurdo iki balaganiškų cirko artistų pasirodymų, Tradicinės kultūros atvėrimai įveda į etninės kultūros pažinimo ir tyrinėjimo lauką, Stilingo gyvenimo ritmu primena apie modernumo siekį ir Vilniuje buvusią populiariąją bei teatro kultūrą, o Meno piligrimės iliustruoja moterų kelionių temą. Menininkių migracija (dauguma kūrėjų buvo kilusios ne iš Vilniaus), kaip ir išsilavinimo klausimai, vienu ar kitu aspektu susisieja su visais pasirinktais teminiais pjūviais. Parodą lydi trumpos ryškiausių arba atvirkščiai – į dailės istoriją neįrašytų – kūrėjų biografijos. Šie mažieji pasakojimai atskleidžia intriguojančių detalių ir dar kartą parodo tarpukario Vilniaus meninio gyvenimo įvairialypiškumą.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.