Paroda „Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien. Šiandienos atodangos“ Vilniaus miesto rotušėje

2015 m. 4 lapkričio d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

plakatas

Nuo lapkričio 3 d. Vilniaus miesto rotušėje (Didžioji g. 31, Vilnius) veiks fotografijų paroda „Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien. Šiandienos atodangos“.

Paroda sudaryta iš metraščio „Lietuvos fotografija: Vakar ir šiandien” skyriuje „Šiandienos atodangos” publikuojamų autorių darbų. Fotografijos šiame skyriuje tarsi savaime turi atitikti nūdienos aktualijas, bet tai visuomet pavojinga ir labai nesunkiai galime nuslysti į radikalius kraštutinumus. Be abejo, jų leidinyje esama, tačiau parodai atrinkti nuosaikesnių fotomenininkų darbai. Galbūt daugelis sakytu, jog Algimanto Aleksandravičiaus portretų šviesa visiems iki skausmo pažįstama, bet be jų mes prarastume tikrai svarbią dalį šiandienoje vykstančių procesų. Algio Griškevičiaus mizanscenas taip pat galime traktuoti kaip autorinio braižo triumfą. Šalia jo taip pat sau ištikimas Aleksandras Ostašenkovas. Kita parodos flangą atstovauja permanentiškai atsinaujinantis Algirdas Šeškus. Nemažas būrys ir jaunesnės kartos autorių, nors jų negalėtume įvardinti ir „nežinomaisiais” – tai Donatas Stankevičius, Berta Tilmantaitė, Artūras Morozovas. Parodoje pristatomi ir ne tik fotografijos lauke dirbantys menininkai, tokie kaip Aurelija Maknytė ar Vilma Šileikienė. Ir nors leidinyje „Lietuvos fotografija: Vakar ir šiandien” galime išvysti dar platesnę amplitudę šiandienoje vykstančių procesų, bet ir paroda leidžia apčiuopti Lietuvos fotografijos pulsą.

Iš viso parodoje pristatoma 15 autorių ir 40 jų sukurtų darbų.

Parodos autoriai: Algimantas Aleksandravičius , Mindaugas Ažušilis, Algis Griškevičius , Juozapas Kalnius, Aurelija Maknytė , Artūras Morozovas, Aleksandras Ostašenkovas, Remigijus Pačėsa, Ramunė Pigagaitė, Vytautas Pletkus, Donatas Stankevičius, Algirdas Šeškus, Marija Šileikienė, Berta Tilmantaitė, Arturas Valiauga.

Po eksponavimo Vilniuje paroda keliaus į Klaipėdą, kur bus eksponuojama Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Didžioji Vandens g. 2). Klaipėdoje parodos atidarymas ir metraščio „Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien’15” pristatymas numatytas 2015 m. lapkričio 27 dieną.

Paroda bus eksponuojama iki lapkričio 25 dienos.

Parodos organizatorius Lietuvos fotomenininkų sąjunga.

Parodos rėmėjai ir partneriai: FotoProCentras, viešbutis „Amberton”, Vilniaus miesto rotušė, Kultūros taryba, Kultūros ministerija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *