Paroda-diskusija „Kodėl Vilniuje nėra menininkų studijų-dirbtuvių?“ projektų erdvėje „Malonioji 6“

2015 m. birželio 16 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
modelis2014-maketas-web

Birželio 17 d. (trečiadienį) 18 val., LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“ (Malonioji g. 6, Vilnius) vyks paroda-diskusija „Kodėl Vilniuje nėra menininkų studijų-dirbtuvių“?.

Kiekvienoje Europos sostinėje ar didesniame mieste (ar tai būtų Viena, Bernas, Talinas, Leipcigas ar Reikjavikas) galima apsilankyti naujame ar apleistame, buvusiame industriniame ar administraciniame pastate, kuriame esti keliolika ar keliasdešimt studijų, galerija, dar gal kavinė ar baras, biblioteka ar knygynėlis.

Tačiau Lietuvoje po nekilnojamo turto kainų kilimo ir kritimo, meno inkubatorių ir kūrybinių industrijų vajaus bei šimtų į rinką išleistų kultūros vadybos ar kūrybinių industrijų studentų situacija nesikeičia. Tuščių sklypų kaip ir apleistų pastatų vis dar yra, tačiau aktyvios kūrybingos erdvės su kuriančiais menininkais, rodančiais savo kūrybą visuomenei per atviras studijas, nėra. Jie slepiasi priemiesčiuose ir paribiuose.

Tiesa, buvo viena iniciatyva – “Fluxus ministerija”, tačiau greičiausiai ji buvo vedina vien tik politinių interesų, nes kai tik jos iniciatorius Artūras Zuokas buvo išrinktas meru, ji greitai buvo uždaryta.

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS), įkurta 1998 metais, vienija daugiau kaip 90 šiuolaikinio meno kūrėjų, tačiau visuomet buvo virtuali organizacija (be patalpų) ir vykdydavo renginius „Kablyje“, kareivinėse Šiaurės miestelyje, ŠMC, „Fluxus ministerijoje“, viešose erdvėse Vilniuje ir kituose miestuose. Nuo 2014 metų ji kuruoja mažą projektų erdvę Žvėryne „Malonioji 6“. 2015 metais vienas sąjungos narių architektas Kęstutis Lupeikis davė VGTU studentams diplominio darbo užduotį – suprojektuoti Vilniuje Tarpdisciplininio meno centrą.

Daugiau kaip 10 apgintų darbų modelių bus rodomi vieno vakaro parodoje ir tuo pačiu metu vyks diskusija apie juos bei galimybes Vilniuje atidaryti Tarpdisciplininio meno centrą su dirbtuvių, parodinėmis ir socializacijos erdvėmis. Ar menininkai galėtų įsikurti apleistose ar nenaudojamose erdvėse? Ar statyti naują pastatą? Kaip statyti – ar su tarptautine parama ar bendradarbiaujant su vietos verslais? Ar apskritai Vilniui reikalingas toks kūrybiškas konglomeratas, skatinantis kaimynystės aktyvumą, pritraukiantis investicijas, gentrifikaciją ir didinantis Vilniaus kaip draugiško miesto šiuolaikiniam menui įvaizdį? Ar Vilnius yra palankus menininkams miestas?

Paroda-diskusija „Kodėl Vilniuje nėra menininkų studijų-dirbtuvių“?

Parodoje pristatomi VGTU bakalauro 4 kurso studentų kurti Tarpdisciplinio meno centro projektai

Dalyvauja:

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Audronis Imbrasas

Vilniaus miesto vyr. architektas Artūras Blotnys
Architektas prof. dr. Kęstutis Lupeikis
Architektas dr. Tomas Grunskis
Architektas Gintaras Kuginys (NDG rekonstrukcijos bendraautorius)
LR kultūros ministerijos ir Vilniaus savivaldybės atstovai
ir visi kiti prisijungę

Moderuoja LTMKS pirmininkas Vytautas Michelkevičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *