Paroda „ARNO FUNK[CIONALIZMAS] (1898–1957)“ Kaune

2021 m. liepos 16 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Liepos 1 d.  A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje (Vydūno al. 2, Kaunas) atidaryta paroda „ARNO FUNK[CIONALIZMAS] (1898–1957)”, kviečianti pažinti šio tarpukario architekto kūrybą.

Arnas Funkas (Arno Funk) – vienas įdomiausių ir paslaptingiausių tarpukario Kauno architektų. Apie jo gyvenimą išliko mažai žinių, tačiau jo suprojektuoti pastatai pasakoja istorijas apie to meto Lietuvą, Kauną, jo vyksmą, gyventojus ir kasdienybę. Arno Funko architektūrai būdingas unikalus elegancijos ir funkcionalumo derinys. Jo projektuoti namai pasižymi geromis manieromis, patikimais fasadais, išpuoselėtais interjerais ir detalėmis. Pramoniniams pastatams jis suteikė elegancijos, o visuomeniniams objektams – orumo.

Paroda, skirta architekto kūrybai, eksponuojama jo 1932 metais projektuotame Adelės ir Pauliaus Galaunių name. Parodą sudaro keturios erdvės: Galaunių namas, interjero salonas, gyvenamųjų namų salė ir visuomeninių pastatų kabinetas. Per nuotraukas, archyvinę medžiagą, detales, projektus, užsakovų asmenybes ir išlikusią negausią biografinę medžiagą atskleidžiamas unikalus Arno Funko dėmesys kasdienės aplinkos grožiui ir funkcionalumui.

Arnas Funkas 1920–1924 m. studijavo architektūrą Berlyno aukštojoje technikos mokykloje ir grįžęs į Kauną tapo funkcionalizmo pradininku. Iki 1933 m. su prof. Mykolu Songaila dirbo Lietuvos banko architektu ir užsiėmė privačia praktika. 1934 m. gavo VDU statybų inžinieriaus diplomą, projektavo modernius gyvenamuosius namus ir visuomeninius pastatus visoje Lietuvoje. 1944 m. vasarą su žmona Valerija Grinkevičiūte pasitraukė į Vokietiją, įsikūrė Pinneberge prie Hamburgo, kur ir mirė 1957 metais.

Parodos kuratorė – dr. Marija Drėmaitė (Vilniaus universitetas)

Architektė ir dizainerė – Vika Pranaitytė (O-D-A . architecture studio)

Fotografas – Lukas Mykolaitis

Maketas – Jomantas Padgurskas

Projekto vadovė – Lina Pranaitytė

Partneriai:

Lietuvos centrinis valstybės archyvas

Kauno regioninis valstybės archyvas

MB „Stop juosta“

Restauratorius, kolekcininkas Dainius Lanauskas

Kauno apskrities viešoji biblioteka

Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius

AB „ROQUETTE AMILINA“

 Informaciniai partneriai:

VšĮ „7 Kauno dienos“

BĮ „Kauno menininkų namai“

„Kaunas pilnas kultūros“

VšĮ „Kaunas IN“

Lietuvos architektų sąjunga

Lietuvos architektų sąjunga, Kauno skyrius

Paroda veiks: 2020 07 01 – 2022 07 01

Nuotraukos: Vika Pranaitytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *