.
2017    05    02

Onos Grigaitės paroda „Paaukota?“ VDA galerijoje „Akademija“

artnews.lt

Ona Grigaitė_Paaukota_il. 1

Gegužės 2 d. 17 val.  VDA galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44, Vilnius) atidaroma Onos Grigaitės paroda „Paaukota?“. Parodos kuratorė Elona Lubytė.

Viskas šioje parodoje susimaišę – aukojimas, pasiaukojimas, išdavystė, abejonė. Nieko nėra juoda arba balta. Gal ir pripažįstame, kad krikščionybė yra Europos kultūros pamatas, bet ji dabar tokia nepatogi. Nepatogu apie ją kalbėti, nes nešiuolaikiška. Nuobodu išpažinti. Viena pagrindinių krikščioniškų tezių aukoti save kitiems skamba geriausiu atveju utopiškai. Įsivaizduojame pakeitę energijos judėjimo kryptį. Ji srūva ne iš mūsų, o į mus. Bet atsisakę pasiaukojimo ar patys nesame paaukoti?

Literatūrinės ir meninės citatos, atpažįstami su liturgija susiję objektai, kičiniais tapę simboliai parodoje naudojami  sąmoningai.

Ona Grigaitė  (g. 1963) baigė  keramikos studijas LSSR valstybiniame dailės institute 1987. Nuo 1988 dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengusi personalinių parodų. Dėsto keramiką  Vilniuje, Justino Vienožinskio dailės mokyklos Naujosios Vilnios filiale.

Paroda veiks iki gegužės 13 d.