Naująja Rupert direktore paskirta Julija Reklaitė

2019 m. rugpjūčio 12 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Sėkmingą penkerių metų Rupert meno ir edukacijos centro vadovo kadenciją šį mėnesį baigianti Justė Jonutytė nusprendė nedalyvauti naujoje rotacijoje ir vietoj to tapti Rupert valdybos nare bei tęsti darbą ties nepriklausomais projektais. Uždaro konkurso metu, dalyvaujant keliems kviestiniams kandidatams, Rupert tarybos nariai vienbalsiai nusprendė naująja direktore penkerių metų laikotarpiui skirti Juliją Reklaitę. Tarybos pirmininkas Deividas Rafanavičius valdybos sprendimą komentuoja taip: „Mes džiaugiamės žinodami, jog Julija vadovaus organizacijai ateinančius penkerius metus. Ji turi daug patirties šiuolaikinio meno ir kultūros lauke tiek vietos, tiek tarptautiniu mastu. Jos patirtis praturtins Vilniaus ir Lietuvos meno sceną, padės plėtoti tarptautinį organizacijos bendradarbiavimą, kontaktų tinklą ir projektus. Tikimės, kad Julijos asmeninės vertybės ir komandinio darbo metodai įkvėps Rupert komandą ir ves organizaciją link naujų ir jaudinančių iššūkių bei horizontų“.

 Prieš prisijungdama prie Rupert, Julija Reklaitė buvo Lietuvos kultūros atašė Italijoje (2015–2019 m.). Ji yra dirbusi su įvairiais projektais architektūros, kultūrinės diplomatijos, šiuolaikinio meno ir teatro srityse. Nuo 2007 m. J. Reklaitė dirbo laisvai samdoma parodų architekte, bendradarbiavo su institucijomis bei menininkais Lietuvoje ir užsienyje, 2009-2012 metais vadovavo viešajai įstaigai Architektūros fondas. Pastaruoju metu ji buvo kultūros projektų vadovė Lietuvos architektų rūmuose, Valstybiniame Jaunimo teatre inicijavo „Black Box“ platformą – edukacinę programą jauniems kūrėjams. Taip pat 2019 m. ji buvo Lietuvos paviljono Milano trienalėje komisarė, bendradarbiaujant su Vilniaus Šiuolaikinio meno centru įgyvendino menininkės Emilijos Škarnulytės instaliaciją Manifold. Reklaitė apsigynė architektūros istorijos ir teorijos mokslų daktarės laipsnį VGTU architektūros fakultete. Ji yra įvairių publikacijų ir straipsnių autorė, taip pat trijų knygų bendraautorė ir sudarytoja.

Savo naujas pareigas Julija Reklaitė komentuoja taip: „Tai jaudinantis iššūkis. Rupert aš matau kaip instituciją, turinčią milžinišką potencialą jungti skirtingas kultūrines disciplinas, dauguma kurių aktualios ir mano patirčiai. Rupert alternatyvios edukacijos, rezidencijų ir viešoji programos turėjo didžiulį indėlį vystant tarpdisciplininius mąstymo ir darbo metodus, džiaugiuosi galėdama prisijungti prie komandos bei vadovauti šiai tarptautiniu mastu pripažintai institucijai jai judant naujomis kryptimis“. Savo pareigas Julija pradės eiti 2019 m. rudenį.

Nuotrauka: Vika Paškelytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *