Nauja tarptautinė judančio vaizdo transliavimo platforma „Springs.video“

2021 m. liepos 26 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Karantinas, šiuolaikinio meno perprodukcija, demokratiškesnės distribucijos poreikis ir daugelis kitų priežasčių lėmė tarptautinės Springs.video judančio vaizdo transliavimo platformos atsiradimą. “Post-koronos viruso amžiuje, kai dauguma žmonių turi priėjimą prie išmaniųjų didelės raiškos ir spartaus ryšio įrenginių, reikia iš naujo peržiūrėti, kaip funkcionuoja šiuolaikinio meno pasaulis, kaip vyksta kūrinių distribucija, ar kokias būdais kūrėjai ir šiuolaikinio meno žiūrovai jungiasi į naujus laikinus tinklus”, — teigia šio projekto kuratorius Valentinas Klimašauskas.

Springs.video startuoja su pora kuruotų ir su Centrinės bei Rytų Europos regionu susijusių video programų. Kuratoriai, rašytojai, tyrėjai iš Baltarusijos, Aleksei Borisionok ir Olia Sosnovskaya, parengė kuruotą programą pavadinimu “Kaip sutrikdyti (darbą, laiką, judėjimą)”. Anot kuratorių, politinės iniciatyvos paprastai yra siejamos su veiklumu, judesiu, pastangomis. Tačiau šios programos centre yra praktikos, gestai ir įvykiai, kurie gali būti ignoruoti ar nematomi, ir todėl nepastebimai gali keisti įprastą politinio veiksmo sampratą.

Kuratoriai šią programą kūrė antivyriausybinių protestų Baltarusijoje metu. Tuomet išaiškėjo, kad daugybė kasdienių pasipriešinimo formų politinės kovos sampratą pavertė gerokai labiau komplikuota, nei buvo manyta iki tol. Šios kuruotos programos video centre yra kūrėjai iš Centrinės ir Rytų Europos: eefff, Pavel Khailo, Rafal Morusiewicz, Marina Napruškina, Daniil Revkovsky ir Andriy Rachinsky, Elske Rosenfeld bei Anton Sarokin.

Inga Lāce, kuratorė iš Latvijos, pristato programą “Minkštas nusileidimas”, kurios pavadinimas nurodo į po skubaus augimo vykstantį lėtą ekonomikos atšalimą. Paprastai vyriausybė inicijuoja šį procesą siekdama sulėtinti infliaciją ar vengdama recesijos. Šioje programoje, kuri paryškina bendruomenės kūrimo svarbą dažnai trauminių ekonomikos procesų fone, galime pamatyti Flo Kasearu, Katrīna Neiburga, Selma Selman, Oleksiy Radynski, Diana Tamane ir Driant Zeneli video kūrinius.

Tolimesnę 2021 metų Springs.video programą papildys šie kūrėjai: Anton Sarokin, Piotr Bosacki, Eeefff, Adrian Ganea, Antanas Gerlikas, Milda Januševičiūtė, Felix Kalmenson, Pavel Khailo, Martin Kohout, Mariia Kovtun, Olga Krykun, Julia Kul, Rafal Morusiewicz, Marina Naprushkina, Ignė Narbutaitė, Katrīna Neiburga, Ongoing Project. Video News, Gerda Paliušytė, Jaakko Pallasvuo, Anna Puolakka, Oelskiy Radinsky, Daniil Revkovsky ir Anriy Rachinsky, Elske Rosenfeld, Anton Sarokin, Miša Skalskis, Ieva Kotryna Skirmantaitė, Anna Slámová, Anastasia Sosunova, Erdem Taşdelen, Viktor Timofeev, Marta Trektere, Daiva Tubutytė, Dana Venezia, Adam Walker ir Vicki Thornton, Weronika Wysocka, Spesivtsev Yurievich bei kiti. Kuratorines programas pristatys Elene Abashidze, Andreas Angelidakis, Alexander Burenkov, Flora Gadó, Keiu Krikmann, Yates Norton, Michal Novotny, Matthew Post, Simona Žemaitytė bei kiti.

Svetainės Springs.video grafinis dizainas: Nerijus Rimkus
IT programavimas: Giedrė Kavaliūnaitė

Kuratorinė pagalba: Daura Polonskytė
Kuratorius: Valentinas Klimašauskas

Springs.video yra programuojamas iš Vilniaus.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Iliustracijoje: Daniil Revkovskiy ir Andriy Rachinskiy “Darbo apsauga Dnepropetrovsko regione”. 2018

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *