.
2022    12    07

Nauja knyga „M. K. Čiurlionis. Fotografija / Photography“.

artnews.lt

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus 2022 metus džiugiai palydi su nauja knyga „M. K. Čiurlionis. Fotografija / Photography“. Tai puiki galimybė visiems, besidomintiems M. K. Čiurlioniu ir jo kūryba, susipažinti su dar viena šio menininko kūrybos sritimi – fotografija. 1905-ųjų vasaros, praleistos Šiaurinėje Juodosios jūros pakrantėje esančiame kurorte Anapoje, įspūdžius Čiurlionis užfiksavo 39 nuotraukose, kurias vėliau pats suklijavo į nedidelį albumėlį, pavadindamas jį „Anapa. 1905“. Albumėlio faksimilę rasite naujajame leidinyje.

„M. K. Čiurlionis. Fotografija / Photography“ yra ketvirtoji knyga iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus sumanyto rinkinio, pristatančio vizualiąją menininko kūrybą. Jį sudarė  muziejaus darbuotojos Vaiva Laukaitienė ir Danutė Gruzdienė, knygos dailininkas – Albertas Broga. Lietuvių fotografijos istorikė dr. Margarita Matulytė įvadiniame straipsnyje dalinasi mintimis apie M. K. Čiurlionio fotografiją, remdamasi įvairiais kontekstais.

Muziejus labai dėkoja Mokslo ir enciklopedijų leidybos centrui ir AB „Kopa“, kurių kruopštaus ir atsakingo darbo dėka galime meno mėgėjus pradžiuginti šia knyga.

Leidinio rengimą ir leidybą parėmė Lietuvos Kultūros Taryba ir Tarptautinės LIONS organizacijos Kauno M. K. Čiurlionio klubas.

Knygą jau galima įsigyti ir muziejaus elektroninėje parduotuvėje: https://ciurlionis-shop.lt/knygos/apie-m-k-ciurlioni/mikalojus-konstantinas-ciurlionis-fotografija-photogr-736